Фото

Сергій Ворон представив свою етно-етимологічну книгу (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цікаву книгу, присвячену дослідженню етимології етноніма “гуцул” та прізвищ Західної України, представив учора в КМЦ “Є” працівник охоронних послуг Сергій Ворон. Особливістю його дослідження, поданого в книзі “Гуцули, Божі Соколи”, є аналіз походження назви мешканців високогірних регіонів Українських Карпат — гуцулів — на основі охоронного виду діяльності.

За словами автора, у книзі описані дієві методи, які дозволяють реально прочитати будь-яке прізвище людини чи топонім. Книга базується на реставрації давноьослов’янських термінів. Будь-яке прізвище складається з двох-трьох таких термінів. Прізвище людині колись давали не у зв’язку з зовнішніми властивостями, а за її професійну діяльність у системі охорони. Всі науковці відмовились від подальшої роботи з автором. Та він зібрав картографію, повиписував назви, класифікував їх за алфавітом. Потім автор розбив прізвища на кореневі системи, і тоді праця пішла легше. Сергій Ворон дослідив доступні архівні джерела і почав реставрувати старовинні слов’янські терміни, розбивши їх на групи. Усі прізвища отримали інші забарвлення. Уся система в кінці книги аргументується яскравою картографією.

Слід сказати, що жоден зі спонсорів чи меценатів не допоміг із виданням книги. Саме тому Сергій Ворон друкував її сам вдома на кольоровому принтері.

В кінці презентації Віталій Чупак (учасник музичного гурту “Кораллі”) для відповідного колориту зіграв на трембіті.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.