Фото

Rapid Trident: Пораненого військового вивезли гелікоптером (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На Львівщині тривають міжнародні навчання «Репід Трайдент-2012». Репортаж з тренування медичної евакуації з поля бою поранених за допомогою медичного гелікоптера.

Взвод миротворців Збройних Сил Молдавії неспішно рухався обабіч дороги. Командир загону старший лейтенант Олег Прокофьєв помітив підозрілий рух. Миттєво взвод розсипався у бойовий порядок. Ще кілька кроків дорогою і пролунав перший постріл. Реакційні сили напали на патруль. Важке поранення отримав заступник командира взводу миротворців старший прапорщик Андрій Кожукару. Зайнявши оборону молдавські солдати викликали з об’єднаної багатонаціональної бригади медичний гелікоптер та підтримку. Всього кілька хвилин знадобилось молодому командиру українського повітряного загону капітану Віктору Бураку підняти у повітря свою машину.

Відразу приземлитись не вдалось. Було прийнято рішення десантувати з допомогою парашутів групу українських рятувальників, яку очолював майор Віталій Федорів. Різкий бічний вітер відніс медиків в сторону. Але це вчасно помітили миротворці, і здійснивши перегрупування вони прийняли медиків до себе. Пораненому терміново було надано невідкладну допомогу, однак він потребував евакуації. Здійснивши кілька кіл гвинтокрил приземлився. З відкритого бокового пройому вантажної кабіни швидко вибіг десант македонських стрільців, який підсилив оборону миротворчих сил. Пораненого занесли на борт, де ним відразу почала опікуватись парамедик капрал Збройних сил Польщі Маргарет Бартосик. Гелікоптер злетів у повітря, а об’єднаний миротворчий підрозділ з успіхом і без втрат подолав напад.

За таким сценарієм розвивались тренування з медичної евакуації з поля бою поранених за допомогою медичного гелікоптера. Ці тренування відбувались відповідно до плану проведення командно-штабних навчань із залученням військ «Репід Трайдент-2012».

Тренування проводили військовослужбовці Збройних Сил Польщі. На майданчику висадки-посадки заняття проводив капрал Воцех Августняк. Він буквально крок за кроком показував військовослужбовцям з Македонії як потрібно десантуватись з гелікоптера, займати оборону навколо нього, і як правильно повертатись з полю бою назад. Неподалік, на навчальному місці капрал Яков Борунски розповідав молдавським солдатам правила та вимоги НАТО стосовно організації майданчику для посадки гелікоптера. Які знаки та сигнали має подавати регулювальник з землі, щоб правильно скерувати гвинтокрилу машину на визначений майданчик.  Також поруч лейтенант Давід Друшу показував сербським солдатам та офіцерам як правильно займати оборону, долати відкриті ділянки місцевості. Після отримання теоретичних знань зі всіма групами проводився практичний тренінг, який завершувався тоді, коли інструктори переконувались, що особовий склад добре засвоїв матеріал. Звичайно у солдат та офіцерів різних націй були свої емоції та думки. Та в одному вони висловили єдність – подібні заняття корисні, вони надають корисних знань і під час миротворчих місій стануть у нагоді кожному військовослужбовцю.

Підполковник Тарас Грень.
Західний регіональний медіа центр Міністерства Оборони України.


Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.