Фото

Понад тонну кокаїну мало отримати підставне підприємство в Івано-Франківську (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Фінальна частина спецоперації з перехоплення рекордної для Європи партії кокаїну проходила на території Івано-Франківської області. Саме в обласному центрі співробітники СБУ затримали осіб, що обґрунтовано підозрюються у контрабанді наркотиків, вчиненій організованою групою в особливо великих розмірах. Вилучено вантажні автомобілі, які використовували зловмисники.

Історія злочинної транзакції вигладає так. У середині липня до порту м. Одеса з Венесуели прибули два контейнери із вживаними індукційними плавильними печами. У результаті ретельного догляду бетонних конструкцій співробітники СБУ, митниці і прикордонної служби у спеціально обладнаних схованках виявили 1192,95 кг кокаїну (12 мільйонів доз), розфасованого у 1200 брикетів. Орієнтовна ринкова вартість наркотичного засобу становить майже 180 мільйонів доларів США.

Одержувачем вантажу на території України була комерційна структура з Івано-Франківської області. Вказана фірма була нещодавно акредитована в митних органах і це була її перша зовнішньоекономічна операція, що посилювало підозру правоохоронців про створення суб’єкта підприємницької діяльності спеціально для здійснення контрабандної оборудки.

За погодженням із Генеральною прокуратурою України було прийнято рішення провести „контрольоване постачання” наркотику з метою встановлення фізичних та юридичних осіб, які причетні до організації та здійснення контрабанди, та припинення їхньої протиправної діяльності.

У результаті заходів, спрямованих на припинення діяльності транснаціональних організованих злочинних угруповань, які спеціалізуються на контрабанді кокаїну з країн Латинської Америки до Європи, канал контрабандного переміщення важкого наркотику до України з використанням морського транспорту ліквідовано.

Спецоперація СБУ проходила на території Одеської, Івано-Франківської та Львівської областей у взаємодії з Державною митною службою України, Державною прикордонною службою України, Генеральною прокуратурою України та іноземними партнерами.

Результатом спецоперації стало затримання 5 осіб, що підозрюються у скоєнні вказаного злочину (громадяни Росії, Німеччини, Болгарії та двоє наших співвітчизників).

Слідчим відділом Управління СБ України в Одеській області за фактом контрабанди кокаїну порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 305 Кримінального кодексу України. Наразі здійснюються відповідні оперативно-слідчі заходи.
Протягом останнього місяця Службою безпеки у взаємодії з іншими уповноваженими органами викрито вже третій випадок контрабандного переміщення кокаїну з країн Латинської Америки до України з використанням морського транспорту. З незаконного обігу вилучено понад 1900 кг зазначеного наркотику.

Прес-центр СБ України

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.