Фото

Онкохворих лікуватимуть у новому комплексі гамотерапії (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вчора, 11 січня в Івано-Франківському обласному клінічному онкологічному диспансері відкрили новий, сучасний гамотерапевтичний комплекс із проведення променевої терапії для онкохворих. Відкривали комплекс перші особи області – голова облдержадміністрації Микола Палійчук та голова обласної ради Ігор Олійник, а також начальник управління охорони здоров’я ОДА Любомир Малофій.

Гамотерапевтичний комплекс – це спеціально обладнане приміщення, яке збудували минулого року, та, власне, медичний апарат Кобельт 60 Ф. Це медичне обладнання сучасного покоління, 2007 року випуску. На сьогодні по всій Україні є 15 апаратів такого класу. Номільна вартість апарату становить близько 4 млн грн. Медичне обладнання було придбано за кошти Міністерства охорони здоров’я України, а фінансування будівництва необхідного приміщення здійснювалось уже з обласного бюджету. На ці потреби область виділила 1,2 млн грн. До речі, це перше в Україні спеціально пристосоване приміщення для апарату такого типу. Будівництво розпочали в червні 2009 року, а вже за півроку все було готове до початку встановлення в ньому Кобельт 60 Ф. «Потрібно було збудувати пристосоване приміщення захищене від радіації. Товщина стін в такій будівлі повинна була бути мінімум півтора метри. Також тут мали бути встановлені й відповідні міцні свинцеві двері. На зведення такого приміщення з обласного бюджету було виділено 1 млн 200 тис грн.»,- зазначив голова ОДА Микола Палійчук. Завдяки цьому під час застосування апарату медичний персонал не зазнаватиме опромінювання. Власне монтаж та наладку медичного апарату проводили фахівці з Китаю за допомогою спеціалістів державного підприємства «Ізотоп». До речі, оскільки медичне устаткування вироблене в Китаї за технологією і ліцензією фірми «Siemens», то зараз китайські фахівці допомагають прикарпатським медикам освоювати нову техніку.

За словами завідувача радіологічним відділенням Юрія Вівчаренка, Кобельт 60 Ф має унікальні можливості. «Ті його попередники, які ми експлуатували до цього часу, вони всі були морально та матеріально застарілими. Попередній прилад був випущений ще у 1969 році. Тож доводилось виходити із ситуації своїми силами. Дещо вдавалось модернізовувати, дещо реконструйовувати, але про ту якість медичної допомоги, яку можна досягти за допомогою Кобельта 60 Ф могли лише мріяти.

Особливістю апарату є те, що за допомогою гама випромінювання і з допомогою певних пристосувань лікуються пухлини котрі знаходяться як зовні, так і в середині людського організму. Причому лікування здійснюється з високою точністю», – зазначив Юрій Вівчаренко. В обласному онкологічному диспансері наразі очікують на приїзд фахівців ДП «Ізотоп», котрі поставлять плануючу систему до апарату Кобельт 60 Ф.Дана система допоможе прикарпатським медикам здійснювати всі сучасні методики променевого лікування онкохворих з різною патологією.

Голова облдержадміністрації відповідаючи на запитання журналістів щодо важливості даної події для області відзначив наступне: « Кожен такий крок, кожне таке відкриття важливе. Тому, що наша медицина часом відстає на десятки років. Даний апарат замінить три апарати, що використовувалися тут до цього часу, до того ж і ефективність його лікування набагато вища. Його використання збільшує шанси хворого на успішне лікування, а отже на продовження життя.» Губернатор повідомив, що влада області й надалі приділятиме велику увагу до потреб медичної галузі. В 2010 році Микола Палійчук пообіцяв навіть наростити темпи підтримки медичної галузі. « Стиль моєї роботи це нарощувати темпи – щодня, щомісяця, щороку».

Щодо гамо терапевтичного комплексу, то щоб апарат почав надавати допомогу хворим залишилось ще поставити заряд Кобальт 60, тобто генератора іонізуючого випромінювання і провести налагоджувальні роботи по дозиметричній підготовці апарату безпосередньо до експлуатації. Перших хворих, яким надаватимуть якісну медичну допомогу, тут обіцяють прийняти уже наприкінці місяця.