Серед цих 75 родин — більша частина людей із Криму, а також багато вимушених втікачів із Донецька, Слов’янська, Алчевська, Луганська, та Запорізької області. Це, як правило, багатодітні сім’ї та неповні родини з дітьми. Перш ніж надати допомогу переселнцям, соціальний працівник Карітасу спершу вивчав та оцінював потреби кожної родини, визначав життєво необхідні потреби сімей. Найбільш актуальні проблеми — потреба в коштах на оренду квартири, оплати комунальних послуг, придбаних продуктів та дитячого харчування, засобів особистої гігієни, дитячих підгузків, медикаментів.
Минулого тижня Відділ надзвичайних ситуацій, який діє на базі Карітасу з травня 2014 року, організував видачу адресної матеріальної допомоги для переселенців з Криму та Східної України. Переселенці отримали 135 продуктових наборів ( 100 для дорослих та 35 для дітей віком 6-18 років); 41 набір дитячого харчування; 100 наборів засобів особистої гігієни; 50 упаковок дитячих підгузок. Загальна вартість допомоги – 67259.65 грн.
«Зараз нам дуже важлива будь-яка допомога. Продукти і засоби гігієни — це першочергові потреби, бо ми щодня хочемо їсти і наші діти також. Але насправді важлива не лише матеріальна, але й ставлення людей, які цю допомогу надають, – каже Олександр Шевчук із Сімферополя. – Постійно дзвонимо додому, спілкуємось. Думка у людей починає змінюватись – життя триває, а те, що було обіцяне людям, відрізняється від того, що відбувається. В Криму більшість людей годує туристичний сезон. Туристів немає. Шлунок вертає мозок на місце».
Допомога надається в рамках проекту «Надання психологічної підтримки та соціальної допомоги для біженців» за фінансової підтримки Карітасу Єпархії Трір.
Для включення вимушено переселених осіб з Криму та Сходу України до числа набувачів адресної допомоги просимо звертатись за консультаціями до БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» за телефонами контактних осіб (т. 096-75-16-177 – Демчук Людмила, т. 050-62-88-611 – Оксана Куімова, т. 098-66-92935 – Микола Фурик).
Comments are closed.