Фото

Калуський «Карпатнафтохім» відзначив 25-річчя виробництва етилену (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Днями минуло 25 років з того часу, як у Калуші збудували одне із найсучасніших тоді виробництв етилену — «ЕП-250». Цю подію у місті хіміків урочисто відзначили у четвер, 5 квітня.

Як згадуюь ветерани «Карпатнафтохіму», це була одна з найбільших будов, де одночасно працювало до п’яти тисяч будівельників і монтажників. На виробництві вперше в колишньому Радянському Союзі застосована комп’ютерна система управління технологічним процесом.

Сьогодні, після того, як вже 12 років пройшло з часу приходу в Калуш нафтової компанії «ЛУКОЙЛ», виробництво працює на рекордних потужностях, використовуючи чотири види сировини, 70 відсотків  якої становлять зріджені гази, при цьому розхід сировини зменшився на 40 відсотків, а виробництво стало менш енергозатратним, бо розхід газу зменшився аж у 10 разів. Основний продукт виробництва – етилен є основною сировиною для ще двох установок «Карпатнафтохіму» — з випуску вінілхлориду та поліетилену, що таким чином дозволяє з’єднати в одну схему весь технологічний процес підприємства.

Територія виробництва хлору і каустичної соди за мембранною технологією, яке будували за технологією німецької фірми UHDE. Це одна з перших і найбільших інвестицій «ЛУКОЙЛу» в «Карпатнафтохім». Виробництво ввели в експлуатацію в кінці 2010 року, його загальна вартість сягнула 200 млн. доларів. Потужність — 200 тис. тонн каустичної соди і 180 тис. тонн хлору на рік.

Серце виробництва хлору і каустичної соди — корпус електролізу.

Мембрани, на яких відбувається розпад розчину солі. На катоді і електроді проходить постійний електричний струм, і сіль розкладається на хлор, водень і розчин NaOH.

Корпуси, де відбувається вивантаження солі, яка залізницею надходить до Калуша.

У травні 2011 року на «Карпатнафтохімі» ввели в дію ще одне виробництво — полівінілхлориду суспензійного (ПВХ-С). Загальна вартість проекту, який реалізували за новітньою технологією німецької фірми Vinollit, склала 240 млн. доларів. Потужність цієї установки становить 300 тис. тонн в рік. Це дозволяє повністю забезпечити нею ринок України, а частину експортувати.

Склад готової продукції. Тут її розфасовують у паперові мішки та формують з них палети.

Відбувається завантаження продукції у вагони.

Начальник технічного відділу «Карпатнафтохіму» Юрій Маслов демонструє перші погонні метри профілю ПВХ.

У «Карпатнафтохімі» завершуються пусконалагоджувальні роботи з введення у дію установки з переробки ПВХ-С у профілі. Потужність установки становить 20 тис. тонн, але у разі належного збуту цієї продукції потужність можна вдвічі збільшити.

З нагоди 25-річчя виробництва етилену і поліетилену 5 квітня у калуському Палаці культури «Мінерал» відбулися урочистосте засідання і святковий концерт.

Участь взяли керівники Івано-Франківської облдержадміністрації, Калуської міської ради, представники Центральної ради та обласного комітету працівників хімічної та нафтохімічної галузі.

Нагороди від обласної державної адміністрації, влади міста Калуша, Центральної та обласної рад профспілок, а також від керівництва ТОВ «Карпатнафтохім» вручили великій групі калуських нафтохіміків з нагоди 25-річчя виробництва етилену і поліетилену.

Заступник голови Івано-Франківської ОДА Руслан Гусак вручив генеральному директору ТОВ «Карпатнафтохім» Сергію Чмихалову найвищу нагороду області — відзнаку «За заслуги перед Прикарпаттям».

До Калуша приїхала російська дипломатична делегація. Генеральному консулу Російської Федерації у Львові Олегу Астахову випала найпочесніша місія — нагородити Сергія Чмихалова російською державною нагородою — орденом «Дружби» «за великий вклад у розвиток російсько-українських відносин».


Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.