Авто

Зима, дороги, колеса

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Певно, більшість людей, думаючи про зиму, уявляє сніг і морози. Ще – лижі, санки і т. д. І тільки автомобілісти, попри ці принади, пам’ятають про свою одвічну сезонну проблему – треба «перевзувати» авто.

Деякі «автоспеціалісти» радять, що не обов’язково «перевзувати» усі колеса. Мовляв, достатньо одягти зимові шини на ведучу вісь. Та авто переміщуються у просторі за допомогою контакту чотирьох коліс – тому всі чотири колеса мають бути однаково зимовими. Інакше, замість того, щоб упевнено відчувати себе на дорозі, ви випробовуватимете долю, намагаючись відчути або зрозуміти, як поведе себе авто на найближчому повороті.

Яким має бути протектор, залежить від умов експлуатації. Якщо постійно доводиться долати замети, то потрібна гума з максимально відкритим малюнком протектора та чітко виділеними блоками. Якщо сніг у місті прибирають, підійде ламелізована модель із менш агресивним протектором.

Шипи – добра річ, якщо в них є потреба. Зашипована шина виручить на льоду, зате на асфальті має значно гірше зчеплення з дорогою в порівнянні з такою ж, але без шипів. До того ж, шиповка і шумить більше, і небезпечна на великій швидкості. Та в цілому, якщо ви досі не відчуваєте себе професіоналом на дорозі, наші зими обов’язково створять ситуацію, коли без шипів – ніяк. Тому взимку для новачків – лише шиповка, і лише, якщо вона зашипована професіоналами.

При виборі нового «взуття» для авто доводиться шукати компроміс із висотою профілю і шириною шин. Зазвичай це такі ж, або більші по висоті профілю шини, із трохи вужчим протектором. У такому разі вужчі шини забезпечать краще зчеплення на снігу, за рахунок збільшення питомого тиску в точці контакту. До того ж, вищий профіль зменшить ризик пошкодження колісних дисків, особливо при маневруванні поблизу укритих снігом тротуарних бордюрів.

Щодо довговічності, то зимові шини служать в середньому два-чотири сезони. Коли вони зношуються, глибина протектора стає менше 4 мм. Значить настав час їх заміни.

Не забудьте і про «запаску». Якщо немає грошей на нове колесо, придбайте вживане, воно обійдеться втричі дешевше, а зношене зимове колесо все одно краще літнього, та і ПДР вимагають, щоб на одній осі були встановлені однакові колеса.

І наостанок. Зимова гума – не панацея. Не треба думати, що на обмерзлій дорозі ваша ластівка буде такою ж слухняною, як улітку, навіть якщо вона взута в останній Goodyear. Поза всяким сумнівом, пристойна зимова гума – хороша підмога в холодну пору року, але й вона не дозволяє легковажності. Адже ви не їздите по зустрічній смузі, пояснюючи це наявністю подушки безпеки. Зимова дорога підступна, не забувайте про це.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.