Думаєте, автомобіль найбільше іржавіє взимку? Помиляєтеся. Пік корозії припадає на весну. Взимку із сіллю та сльотою, з наждаком із піску, криги та замерзлого снігу авто приймає в себе міну сповільненої дії.
Мийка та чистка
Потепліло — забиті сіллю і брудом подряпини автомобіля розквітнуть рудим кольором. Тому перша весняна процедура для машини — водна. Авто потрібно ретельно вимити, причому не тільки зверху та знизу, а й у багажнику та салоні. Якщо є підозра, що під килимами за зиму назбиралась вода, треба їх витягнути.
Важливо не тільки прибрати бруд, змити сіль, але і як слід просушити автомобіль. Після мийки добре було б кілька днів поїздити з увімкненою пічкою, направивши потік повітря в ноги.
Усі сколи, тріщини та подряпини лакофарбового й захисного покриття добре обробити та якось закрити. Препаратів автохімії для дрібного кузовного ремонту сьогодні — хоч греблю гати. Якщо зафарбовування окремих подряпин може бути дорогим, то оновити антикорозійку — трохи легше.
Не зашкодить кузову і поліроль: вона й фарбу захистить, і око потішить. По неглибоких подряпинах можна попередньо пройтися відновлювачем старої фарби. Щоправда, він відновлює не фарбу, а її блиск. Фарбу такі засоби, як правило, знімають, хоч і дуже тонким шаром. Освіжили авто? Тепер захистіть результат своєї праці спеціальним силіконовим засобом.
Акумулятор
Навесні треба глянути і до нього. Взимку він терпів непрості умови експлуатації: важкий пуск, велике навантаження від фар і пічки. Тому, аби батарея прослужила довго і надійно, треба перевірити її заряд.
В разі необхідності акумулятор можна зарядити до максимуму від спеціального пристрою. У старих конструкціях треба перевірити рівень електроліту й долити дистильованої води. Нехтувати цими нескладними процедурами не варто. В теплу пору двигун легко запуститься і від розрядженого на 75% акумулятора. Але в такому стані термін його експлуатації відчутно зменшиться.
Мотор та електрика
Кажуть, з настанням тепла необхідно поміняти свічки. Але якщо в морози машина заводилася справно, значить зі свічками все гаразд, і їх ще не треба міняти. Втім, перевірити не завадить.
З маслом — ситуація спірна. Сучасні синтетичні та напівсинтетичні мастила не втрачають своїх властивостей як при дуже низьких температурах, так і в спеку. Тому, якщо ви залили якісне масло, і термін заміни ще не прийшов, цю процедуру можна не робити.
Із настанням тепла треба уважно оглянути двигун. Справа в тому, що 115‑градусні перепади температур (від –20 зранку до +95 в робочому режимі) призводять до зносу еластичних елементів. Пластикові та гумові деталі втрачають свої властивості: гума сохне і тріскається, пластик лопається.
Такі дефекти призводять до втрати герметичності двигуна. Як наслідок, технічні рідини (мастило, тосол або антифриз) можуть підтікати. Справний мотор повинен бути сухим і чистим, а якщо ви виявили маслянисті сліди, негайно звертайтеся до автосервісу. Течі треба усунути, інакше це загрожує поломкою двигуна й дорогим ремонтом.
Спірним є питання мийки двигуна. Кажуть, це може нашкодити проводці й контактам. Бували випадки, коли після цього машину годинами повертали до тями. Краще просто гарненько протерти сухою ганчіркою усі електричні вузли, проводи, датчики та реле, які знаходяться в зоні досяжності.
Підвіска
Обов’язково, коли готуєтесь до весни-літа, зробіть діагностику ходової. Після жахливого стану зимових доріг треба провести перевірку рульових тяг, сайлент-блоків, шарнірів підвіски і гомокінетичних шарнірів, і за потреби замінити їх.
Перепад температур, одночасна їзда по ожеледі, снігу та калюжах призводить до того, що пильовики на вузлах підвіски лопаються. Через це вузол може втратити мастило та швидко зламається. Аби уникнути дорогого ремонту, треба перевірити всі пильовики та замінити пошкоджені. Та ж ситуація і з гальмівними шлангами. Якщо пошкоджений шланг вчасно не замінити, це може стати причиною трагедії.
Кондиціонер
Протягом зими, коли кондиціонер вимкнутий, в його системі накопичуються різного роду бактерії, які стають причиною неприємних запахів. Крім того, дихати тими бактеріями шкідливо для здоров’я. Можна просто захворіти.
Спеціалісти радять не рідше, ніж раз на рік робити антибактеріальну обробку кондиціонера. Таким чином можна продезінфікувати його систему, а заодно позбавитись неприємних запахів, прілості, плісняви.
Comments are closed.