Авто

Страховка вимагає пильності

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні доволі часто чуємо про випадки, що страхові компанії не виплачують водіям компенсації, коли стається ДТП. Як же уникнути такої ситуації та що робити, коли маєте справу з недобросовісним страхувальником?

У проблемах із виплатою відшкодування за КАСКО (договір доб­ровільного страхування) у більшості випадків можна звинувачувати самого себе. Часом водії вибирають недобросовісну страхову компанію, часом страховика нав’язує банк (це взагалі окрема тема). А от у проблемах виплати по автоцивілці (обов’язкове страхування цивільної відповідальності власника автомобіля) можна звинувачувати тільки винуватця ДТП. Мало того, що він спричинив аварію, та ще й обрав погану страхову компанію. Зазвичай зробив це просто для галочки – аби даішники не чіпали. Ще й, мабуть, отримав на поліс знижку 30 %, а вам тепер із ними розбиратися. Часом не платить і сам винуватець. І розбиратися із цим усім часто треба в суді.

Недавно у Франківську розглядали справу про ДТП, яке сталося ще в червні 2012 року. Тоді на вулиці Незалежності Fiat Scudo врізався у Mitsubishi Outlander. Постраждалий водій японського «паркетника» затребував у страхової компанії винуватця майже 50 тис. грн., і в самого винуватця – ще майже 120 тис. грн., але Івано-Франківський міський суд вирішив, що платити має лише страховик. Постраждалий подав апеляцію і в жовтні виграв її.

Ще одне «проблемне» ДТП сталося цього року в Рожнятові. Chrysler врізався у припаркований Volkswagen Passat, зареєстрований на місцеву фірму. За квитанціями та рахунками німецький седан побився на 36 тис. грн., а страховик водія-винуватця заплатив лише 14 тисяч. Постраждала фірма подала в суд і добилася ще 20 тис. грн.

Отже, що має робити водій, коли він потрапив у ДТП? Як повідомляє Моторне (транспортне) страхове бюро України, це виписано у статті 33 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транс­портних засобів». Повідомлення про аварію треба надати страховику в письмовій формі не пізніше трьох робочих днів з дня настання ДТП. Там треба зазначити відомості про ДТП і місцезнаход­ження свого транспортного засобу та пошкодженого майна, контактний телефон і свою адресу. Якщо ж зробити це пізніше, ніж за три дні, то після відшкодування збитків, заподіяних третій особі, страховик має право вимагати від свого страхувальника компенсації витрат.

«Щоб вимога водія про відшкодування збитків була правомірною, йому насамперед треба виконувати умови договору, – говорить Наталія Вінтоняк, юрист ПП «Івано-Франківська правнича агенція». – Однак, якщо ж власник авто все виконав належним чином, а страховик не платить, то за захистом своїх прав можна звернутися до Інспекції з питань захисту прав споживачів із відповідною заявою. Можна написати скаргу на страхову компанію до уповноваженого органу, який видає страховикам ліцензію (Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг). Копії заяв і скарг треба паралельно надсилати страховій компанії. Та найефективнішим є судовий захист. Основне – зберігати всі документи та не пропустити строку позовної давності».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.