Авто

Рятуємо водійську спину

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Чимало водіїв час від часу скаржаться на болі в грудях, спині тощо. Багатогодинне сидіння за кермом дається взнаки. Що ж насправді болить у водіїв і як цьому зарадити?

«45-річний таксист 15 років мучився болем у серці, – розповідає лікар-вертебролог Інституту вертебрології та реабілітації Олександр Сич.А насправді мав остеохондроз. Змалечку був за кермом. Спершу допомагали знеболювальні, протизапальні. Потім перестали діяти. Біль був невеликий, але постійний. Чоловік – постійно знервований, через це свариться з сім’єю. Йому важко стежити за дорогою. Зараз щопівроку проходить курс лікування. Нарешті, відчув значне покращення».

Таких випадків багато. У водіїв болить спина, бо довго сидять за кермом нерухомо і в незручному положенні. Особливо часто це спостерігається у великих містах, де багато заторів. Коли ми сидимо, тиск на міжхребцеві суглоби й диски у чотири рази більший, ніж стоячи. Це прирівнюється до підйому штанги.

«Від тривалого сидіння блокуються суглоби між хребцями, – продовжує лікар. – Навколо них спазмуються м’язи, запалюються та набрякають м’які тканини. Набряк тисне на нерв. Виникає різкий біль у спині. Це буває навіть у тренованих чоловіків від однієї поїздки. Сам відчуваю, коли чотири години поспіль сиджу за кермом. Часто пацієнти скаржаться, що зранку сідають у машину, приїжджають на роботу, а нормально вийти не можуть. Так і виходять – скручені. Коли трохи розходяться, м’язи попрацюють, кровообіг відновлюється і спазм знімається».

Боліти може не тільки в спині. Часто ураження хребта супровод­жується головним болем, болем у ділянці серця, у животі, як при виразці чи апендициті. За словами Олександра Сича, під час керування автомобілем особливо шкідливим є нахил уперед. Дуже сильно стискаються міжхребцеві диски. Це – прямий шлях до утворення міжхребцевої грижі.

«Міжхребцевий диск можна уявити як шар з гелем усередині, – пояснює лікар. – Його оболонка під тиском хребців руйнується, і гель витискається назовні. І вже тоді може тиснути на нерв, судину. Виникає різкий біль у спині, а також у руці або нозі. Запущену міжхребцеву грижу треба оперувати».

Лікар радить водіям навесні та восени проходити комплексні лікувально-профілактичні курси. Це масаж, фізіотерапевтичні процедури, ліки, блокади, мазі, витяг хребта, фізкультура та мануальна терапія. Новачкам – прийти на огляд. Лікар-вертебролог порадить, скільки можна працювати, в якому положенні, як часто. Та зазвичай ідуть до лікаря, коли вже припече. Буває, що тоді вже потрібно міняти роботу.

Аби біль не повертався, лікар радить змінити стиль життя. «Паркуйтеся за 200 метрів від дому, – каже Олександр Сич. – У далеких переїздах раз на годину вийдіть з машини, походіть, розімніться. Підкладайте під поперек ортопедичні валики. Робіть зарядку. Ходіть на масажі, у басейн, баню чи сауну. Та якщо виник біль, одразу зверніться до лікаря».

Олександр Сич,

Інститут вертебрології та реабілітації

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.