Авторинок одним із перших відчув на собі всю важкість гривневої ситуації. Ціни на авто змінюються по кілька разів на день, покупців поменшало. Запаси, які автосалони мали на складах, вичерпалися, а нових замовлень не дуже хтось і поспішає робити. Як не сумно констатувати, але купівля авто знову стає розкішшю…
Послабила ситуацію на авторинку і влада, яка ввела з 1 січня 2015 року чотири додаткових податки: транспортний податок, новий акцизний збір на автобуси і вантажний транспорт, акциз на електродвигуни, а також відновили акцизний збір на переобладнання авто. Проте є й гарна новина: збір при першій реєстрації автомобіля скасовано. Але зметикували й тут – його величину додали до акцизного збору.
Отже, що авторинок і автовласники відчують на власній шкурі вже цього року? Почнемо по порядку.
• Додатковий імпортний збір – 5 %. Під нього підпадає і нова, і б / в техніка. Сплачуватимуть цей податок як компанії-імпортери, так і фізичні особи. Торкнеться це, крім автомобілів, і запасних частин, і комплектуючих, а також мото- та сільгосптехніки.
• Акцизний збір на легковики. Для малокубатурних авто зміни чисто символічні: було 1,09 євро за 1 см3, стане 1,094 євро. Але чим більший об’єм двигуна, тим більше співвідношення.
• Акцизний збір на вантажівки та автобуси. На нові автобуси акциз встановлений у розмірі 0,003 євро за 1 см3 двигуна, на старі – 0,007 євро за 1 см3. На автобуси, які експлуатувалися більше восьми років, ставка податку підвищується у 20 разів. Вперше за всю історію під акцизний збір потрапили вантажівки.
• Акцизний збір на переобладнане авто. Податок сплачуватиметься при переобладнанні транспортного засобу, ввезеного в Україну, в легковик. Але прописаний цей закон так, що якщо переобладнувати автобус в мікроавтобус, то платити нічого не треба. У цьому випадку вся надія на МРЕВ, куди потрібно буде звертатися всім охочим переоформити свій транспорт.
• Акцизний збір на паливо. Зріст ніби незначний – із 198 євро до 202 євро за тонну. На газ пропан-бутан – з 44 до 50 євро.
• Податок на нерухомість. Цей податок, крім житла, включає в себе комерційну нерухомість, СТО, автосалони, гаражі, бокси тощо. Ставка – до 2 % від розміру мінімальної зарплати за 1 м2 (на сьогодні це 24 грн.). Отже, очікуємо збільшення вартості послуг для автомобілістів.
• Збір при першій реєстрації транспортних засобів. Єдиний, який у новому кодексі ліквідовано. Але його еквівалент закладений тепер в акцизному податку. І відтепер – у євро. Тому він уже збільшився в кілька разів.
• Транспортний податок. Не для всіх автомобілів, а тільки з бензиновими двигунами понад 3000 cм3 і дизелями більше 2500 см3 та не старше п’яти років. Ставка єдина для всіх – 25 000 грн. Цей податок треба платити раз на рік. Якщо ж авто буде продано, то податок рахуватимуть пропорційно кількості місяців володіння автомобілем.
Для прикладу: такі авто, як Audi Q7, Audi A7 і А8, BMW 7-серії, BMW X6, Cadillac SRX, Mercedes-Benz ML, Porsche Cayenne, Porsche Panamera, Range Rover Sport, двигуни яких не перевищують 3 л, під цей закон не підпадають. Натомість під оподаткування потрапили такі авто, як SsangYong Rexton, Mitsubishi L200, Nissan NP300.
За словами заступника глави Мінфіну Дениса Фудашкіна, розкішних авто в Україні лише 17,3 тис., або 1,3 % від загальної кількості…
Без сумнівів, усі ці податки та акцизні збори призведуть до збільшення цін не тільки на імпортні авто, а й на ті, що збираються в Україні (хоча і не так суттєво). Адже всі комплектуючі все одно завозяться з-за кордону, отже підпадають під 5 % додаткового імпортного збору. Зріс акциз на легковики, з’явився на вантажівки – це теж не тішить. Люди, які заробляли кілька гривень на переобладнанні фургонів у «пасажири», втратили заробіток – тепер немає змісту платити двічі (при імпорті та переоформленні).
Істотно додадуть у ціні вантажівки (акциз + додатковий збір і ПДВ), а комерційна техніка віком понад вісім років узагалі зникне з ринку.
Користування власним авто теж стане дорожчим. Через податок на нерухомість зростуть ціни на СТО…
Висновок один – тримаймося.
Comments are closed.