Авто

На колесах за кордон. Країни Балтії

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Продовжуємо знайомитися з нюансами закордонних правил дорожнього руху. Цього разу поїдемо до Балтійського моря. Попри те, що Естонія, Латвія та Литва – невеличкі країни-сусіди, свої правила вони не об’єднали.

Обмеження швидкості схожі. У містах – до 50 км / год. За містом – до 90 км / год. На автомагістралях – до 110 км / год. У Литві на автобанах – до 130 км / год.

У тій же Литві ще є сезонні обмеження. З 1 листопада до 31 березня на магістралях – до 100 км / год., на автобанах – до 110 км / год., а для водіїв зі стажем до двох років – відповідно до 70 і до 90 км / год. Тому є хороша порада – краще їздити в межах 90-100 км / год. Тутешніми дорогами регулярно їздить дуже багато росіян, кажуть, що вони вже прив­чили місцеву поліцію пробачати перевищення до 10 км / год.

Ближнє світло фар і пристебнуті ремені безпеки обов’язкові всюди цілий рік. Для дітей – спеціальні сидіння. Норми алкоголю в крові різняться. В Латвії – до 0,5, в Литві – до 0,4, в Естонії – до 0,2 проміле.

Кордонів між державами немає. Колишні прикордонні пункти та митниці стоять відкриті. Те, що ви потрапляєте з однієї країни в іншу, зрозуміло, коли треба розплачуватися в кафе. В Естонії – євро, а в Латвії та Литві своя валюта – лати й літи. Ще одна особ­ливість – мовна. Хто думає, що тут всюди можна говорити російською, той помиляється. Якщо в Латвії та Литві російську сприймають нормально, то в Естонії краще переходити на англійську.

Самі дороги у трьох країнах також трохи відрізняються – і покриттям, і шириною. Наприклад, в Естонії та Литві траси доволі широкі, а в Латвії переважно вузькі дороги, лиш де-не-де зустрічаються двосмугові ділянки з великим узбіччям. Та загалом, як і належить членам Євросоюзу, дороги тут комфортні.

Вважайте на антирадар. Якщо маєте таки пристрій, краще його взагалі не брати, або ж глибоко й надійно заховати разом із кріп­ленням, щоб у машині нічого навіть не нагадувало про існування такої апаратури.

«В Естонії бачив випадок, коли водія змусили кинути антирадар на землю та власноруч його розбити, – розповідає колишній далекобійник Юрій. – Штраф за використання такого пристрою – 400 євро. Крім антирадарів треба дуже вважати на швидкісний режим і парковку у великих містах. Поліція просто так практично не зупиняє, тому, якщо не порушувати, то й проблем не буде».

Щодо парковки, то у великих містах вони переважно платні. У Таллінні можна знайти місця, де перші 15 хвилин стоянки безкоштовні, хоча це мало допоможе, якщо залишати машину для тривалої прогулянки містом.

У Латвії є екологічне правило – в житлових зонах можна стояти з увімкненим двигуном не більше 5 хв. Також треба пам’ятати, що в Латвії з 1 квітня до 30 вересня в’їзд в курортну зону міста Юрмали також є платним.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.