Авто

На колесах за кордон. Болгарія

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Влітку чимало водіїв вирушають на своїх авто на відпочинок. «Репортер» продовжує розповідь про особливості правил дорожнього руху за кордоном. У кількох статтях поговоримо про популярні серед українців «морські» країни. Цього разу – Болгарія.

Міст Giurgiu – Русе між Румунією та Болгарію стоїть з 1954 року

Проїзд іноземних авто дорогами Болгарії є платним. Ціна залежить від категорії машини та часу їзди. Водій має купити спеціальний талончик. Для легкових авто (до 3,5 тонн) сім днів на болгарських дорогах коштуватимуть 5 євро, місяць – 13 євро, рік – 34 євро. Цікаво, що мотоциклісти їздять безкоштовно.

Талончик можна купити у пунктах продажу із написом «Road charging point» на прикордонних КПП. Його слід прикріпити у правому нижньому кутку лобового скла.

Українські водії їдуть до Болгарії через Румунію. Ці країни розділяє ріка Дунай. Так от, за проїзд по мостах через Дунай беруть окрему плату. Перед мостом Giurgiu – Русе треба віддати 2 євро, а міст Calafat – Видин є дорожчим – 6 євро, бо його відкрили недавно, у 2013 році. Плату беруть готівкою.

Є на Дунаї й дві паромні переправи. Вони теж платні. За перевезення легковика треба заплатити від 7 до 12 євро.

Як і в більшості європейських країн, у Болгарії ближнє світло має горіти завжди. У будь-який час доби, в будь-яку пору року і в будь-якому місці. Штраф за порушення – близько 10 євро.

Новий міст Calafat – Видин відкрили у 2013 році. Тут є по дві автомобільні смуги в кожному напрямку, а також пішохідні та велодоріжки

Обмеження швидкості трішки відрізняються від українських. Населений пункт – 50 км / год, поза населеним пунктом – 90 км / год., дорога для автомобілів – 120 км / год., автомагістраль – 140 км / год. (мінімум на автомагістралі – 50 км / год.).

Парковка в більшості болгарських міст – платна. Середня вартість години – 1 євро. У Софії стоянку можна оплатити службовцю парковки або ж через sms. Оплата погодинна. Спершу вам прийде підтвердження, що оплата успішна, а за п’ять хвилин до кінця години прилетить sms із пропозицією оплатити додатковий час.

Ставлення до спиртного у сонячній Болгарії доволі лояльне. Максимальний рівень алкоголю в крові – 0,49 проміле. Та місцева поліція полюбляє проводити вибіркові перевірки водіїв на алкоголь. За перевищення норми штраф буде від 500 до 1000 болгарських левів (близько 257-513 євро). Штрафують тут і за відмову пройти тест – понад 1000 євро.

Завдяки кирилиці розуміти знаки в Болгарії значно легше

Пам’ятайте і про найпростіші правила. В авто пристібаються усі, від водія до задніх пасажирів. Дитину до 12 років і ростом менше 150 см можна перевозити лише ззаду в спеціальному кріслі. Розмови по мобільному під час їзди заборонені, говорити можна виключно через пристрій hands-free. У машині треба мати вогнегасник, аптечку, знак аварійної зупинки та світловідбивний жилет.

Ще трохи про штрафи. Для порушників-іноземців тут складають акт і виписують квитанцію. Платити треба у відділенні банку переказом.

Трішки про Румунію

Як ми вже говорили, до Болгарії українці їдуть через Румунію. Тож згадаємо про основи дорожніх правил наших південних сусідів.

Семиденний талон для легковиків на проїзд дорогами Румунії коштує 3 євро. На місяць – 7 євро. Вартість стоянки в містах – 0,5-1,5 євро. Обмеження швидкості: населений пункт – 50 км / год., поза населеним пунктом – 100 км / год., магістраль – 130 км / год. Алкоголь у крові – 0 проміле. Ближнє світло не вимикаємо завжди.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.