Авто

Мистецтво паркування

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Бувалі водії часто жартують, що паркування взимку – це окремий вид мистецтва, осягнути яке дано далеко не кожному. Головна проблема в тому, що під колесами авто – не асфальт або ґрунт, а лід. Тож будь-який необережний рух під час рушання з місця чи при спробі зупинитися може призвести до того, що машину поверне або поведе вбік. Нерідко це трапляється навіть на «пішохідній» швидкості у 3-5 км. Які ж помилки допускають водії, вибираючи місце для машини взимку?

Не заважайте спецтехніці

Водії часто скаржаться на погану роботу комунальників. Мовляв, чистять дороги погано, реагують на сніг пізно, дороги посипають агресивною хімією. Та деколи роботі комунальних служб заважають покинуті скраю дороги автомобілі – трактор із ковшем, в результаті, чистить лише крайню ліву й середню смуги, але не здатний впорядкувати крайню праву та узбіччя. Причому власники можуть залишати авто не на пару годин, а на тиждень-другий.

«Якщо вже лишати автомобілі на узбіччі, то лише вдень, – радить Костянтин Кулак, старший інспектор зі зв’язків з громадськістю обласного ДАІ. – А от машини, залишені на ніч на дорозі, заважають очисній техніці. Переважно дороги чистять вночі й під ранок. Тому в жодному разі на цей час не варто залишати машину навіть скраю проїжджої частини».

Аналогічно з паркуванням у дворі: тракторист і радий би почистити край дороги, але не може через те, що деякі водії залишають там авто на кілька днів, а то й тижнів. Водіям-сусідам добре було б домовлятися й чистити паркомісця та проїзд самостійно, поділивши територію між собою.

Залишайте місце для пішоходів

Важко знайти виправдання для водіїв, які припаркованими авто перегороджують шлях пішоходам. Звісно, хочеться зупинитися на розчищеному тротуарі, щоб потім без проблем рушити з місця. Але ж тротуар чистять в першу чергу для пішоходів. Тому, блокуючи їм прохід, можна стати жертвою вандалізму.

Згідно з правилами, рух по тротуарах заборонено (крім проїзду до місця дозволеної стоянки). І хоча за це поки що не штрафують, зловживати їздою по пішохідній зоні не можна. З іншого боку, навіть якщо на тротуарі є офіційно дозволена парковка, ставити машину потрібно таким чином, аби для вільного проходу залишалося хоча б півтора-два метри.

Думайте про виїзд

Зупинитись у розчищеному місці виходить дуже рідко – як правило, водії вибирають між заметами різної глибини. Тому перед тим як запаркуватися, потрібно підготувати собі можливості для виїзду – на те, щоб попередньо розчистити собі місце, піде не більше 10-15 хвилин.

Але й це не є гарантією того, що вранці вийде легко рушити – навіть розчищений асфальт за ніч покривається кригою. Саме для цього треба возити з собою в багажнику невеликий кульок з піском. Розтопити лід можна звичайною кухонною сіллю або розбити його за допомогою лопати.

Внизу невеличкого спуску

Влітку на невеликі спуски-підйоми (до 10 градусів) ніхто особливо не зважає – подумаєш, мала нерівність. Але коли вона стає крижаною, підйом на таку «гірочку» часто йде з пробуксовкою. А спуск – юзом. А якщо треба ще й повернути, то маємо потенційно аварійну ситуацію. Вона ще й може ускладнитися автомобілем, що стоїть на дорозі.

Тому не ставте свою машину в таких місцях. Вона перетворюється на справжню мішень для тарану.

Біля узбіччя на підйомі чи спуску

Ситуація хоч і схожа на зазначену вище, однак відрізняється тим, що немає перехрестя. Начебто ймовірність ДТП нижча, однак все одно ми не радимо ризикувати своїм авто. Справа в тому, що зимовим вечором оглядовість у водія погана й машину, що стоїть попереду, він може побачити пізно. У такому разі, аби об’їхати перешкоду, доведеться гальмувати по ожеледі, маневрувати та створювати проблеми для автомобілів позаду і тих, хто їде назустріч.

«Стоянка на похилій частині дороги небезпечна для інших машин, які нею рухаються, – говорить Костянтин Кулак. – Недавно під час сильного снігопаду під селом Боднарів Калуського району на підйомі зупинилися далекобійники зі своїми вантажівками. Вони просто не могли виїхати догори. Інші автомобілі мусили їх об’їжджати. І буквально переді мною один водій, виконуючи маневр, не впорався з керуванням і з’їхав у кювет. Така ж ситуація може статися будь-де».

Помилка будь-якого з учасників дорожнього руху призводить до ланцюгової аварії, страждає і невдало запаркований автомобіль. Краще хоча б одним боком заїхати на тротуар.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.