Авто

Мер хоче встановити на переходах у Франківську 50 фігур школярів – експерти проти

Google+PinterestLinkedInTumblr
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків доручив встановити на пішохідних переходах 50 ростових фігур школярів. На думку мера, це змусить водіїв скидати швидкість перед переходами.

Фахівці з безпеки руху мають протилежну думку – водії з часом звикнуть до фігур, а з-за манекена можна не побачити дитини, пише Курс.

Доручення встановити фігури Руслан Марцінків дав начальнику управління транспорту і зв’язку Андрію Гіглюку.

“Смушак проти, але Гіглюк… Де є Гіглюк? Десь тих дяпчиків давай поставимо, як у Вінниці і Брошневі”, – звернувся до підлеглого Марцінків.

Пропозиція мера одразу викликала дискусію у залі.

Міському голові спробував заперечити Мирослав Федорків, керівник муніципальної інспекції з благоустрою.

«Мирослав, не махай. Мій шофер у захваті і дівчата. Вони в захваті від цих. Те, що вам не подобається, даруй, ми ще не повністю європейська країна», – парирував Марцінків.

І додав, що треба купити 50 фігур.

Андрій Гіглюк сказав, що пропозицію мера винесуть на комісію з безпеки руху. І якщо буде погодження, фігури встановлять.

«У Брошневі погодили, а в нас чого не погодять?» – поцікавився мер.

На репліку із зали, що водії з часом звикнуть і не будуть пригальмовувати перед фігурами, Марцінків відповів, що зараз і так не пригальмовують.

«Зараз на червоний так валять, як дурні. В Опришівцях валяться, як дурні», – сказав Марцінків.

Нагадаємо, у березні ростові фігури школярів на пішохідних переходах встановили у Брошнів-Осаді.

Керівник ГО “Vision Zero”, експерт з безпеки дорожнього руху Віктор Загреба переконаний, що манекени на дорогах шкодять безпеці руху.

Зокрема, у коментарі газеті “Галичина” після встановлення фігур у Брошнів-Осаді Віктор Загреба зазначив, що такі манекени ставили декілька років тому у Вінниці, їх проаналізували, і вони зазнали дуже жорсткої критики.

“На перший погляд це здається чимось цікавим і хорошим, однак з точки безпеки руху це не принесе жодних результатів. Тому що цей ефект новизни швидко мине, водії, які регулярно їздять, просто звикнуть до того, що там стоять ті ляльки, і перестануть звертати на них увагу, перестануть скидати швидкість. Більше того, ті ляльки так розташовані, що можуть собою закривати справжніх дітей, які стоятимуть на бордюрі, намагаючись перейти дорогу. На нашу думку, ефект може бути навіть негативний у довгостроковій перспективі через кілька місяців», – зазначив Віктор Загреба.

Розкритикував ідею Руслана Марцінківа і член виконавчого комітету міськради Вадим Войтик.

“Іноді варто керуватися думкою фахівців, а не дівчат чи бабусь. І для початку в місті, яке страждає від дефіциту бюджету на витрачати гроші не безглузді, а часом і небезпечні іграшки. Те ж освітлення переходів в рази краще. Кожен виготовлений острівець безпеки (а їх з боями виривають в поліції), кожне кільце, кожна антикишеня та й просто вчасно намальований перехід в сто разів ефективніше пластикових ляльок. Соромно, пане мер”, – прокоментував Войтик.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.