Авто

Деякі несправності генератора

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Як відомо, ремонт полягає в усуненні несправностей. Найголовніша і основна несправність генератора — це недостатня напруга або її відсутність. Водій зазвичай дізнається про це, якщо:

  • акумулятор раптово сів;
  • автомобіль заглох;
  • загорілася відповідна лампа на приладовій панелі автомобіля.

Щоб переконатися в цьому, потрібно зняти клему акумулятора при працюючому двигуні та звернути увагу на поведінку автомобіля. Якщо він затихне або двигун почне «троїти» — тоді генератор несправний. Можна також підключити вольтметр до клем акумулятора. Нормальна напруга повинна становити 12,5–14 вольт. Причин у цієї несправності може бути безліч.

Якісний ремонт і діагностику генератора можна замовити в компанії Genstar.

Ослаблення або обрив ременя приводу генератора

У цьому випадку необхідна його заміна або натяжка, яка проводиться шляхом ослаблення гайки регулювального кріплення і її закручування після натягування ременя. Для регулювання натяжки генератор нахиляється у протилежний від двигуна бік. Агрегат фіксується в такому стані, після чого гайка затягується за допомогою ключа. Для повороту генератора необхідно також послабити нижню гайку, призначену для осьового кріплення агрегату.

Якщо стався обрив ременя, то необхідно:

  1. Послабити обидві гайки кріплення.
  2. Нахилити генератор.
  3. Надіти новий приводний ремінь.

Після цього ремінь натягується, а гайки закручуються.

Зношення щіткового вузла

Щітки призначені для підведення або зняття напруги з контактних кілець ротора. Якщо вони зношені, то контакт з кільцями пропадає. Таким чином, пропадає і зарядний струм генератора. У цьому випадку слід скинути клему акумулятора, витягнути штекер з проводами із гнізда генератора або щіткового вузла і відкрутити два шурупа кріплення щіток. Потрібно витягнути щітки, на їх місце встановити нові й закрутити шурупи кріплення. Усі інші операції виконуються у зворотній послідовності.

Обрив обмотки збудження

У цьому випадку необхідно розібрати знятий з автомобіля генератор. Для цього зніміть з нього щітки і відкрутіть чотири гайки на корпусі агрегату. Після того, як гайки будуть викручені, необхідно витягнути шпильки кріплення у вигляді довгих болтів та послабити частини статора. Корпус статора роз’єднують на дві частини, ротор витягують назовні. Залежно від типу і конструкції генератора розташування обмотки збудження може бути або на роторі, або на статорі. Після її виявлення слід заміряти опір обмотки. Норми вказано в технічних таблицях вашої моделі генератора, і якщо показання приладу мають відхилення від норми, обмотку необхідно замінити.

Крім обриву обмотки, може виникнути її замикання. У цьому випадку несправна її ізоляція, яку також можна замінити.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.