Авто

Без паніки!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ризик потрапити в аварію в умовах переповнених доріг є дуже великим. Аби не зробити і без того неприємну аварійну ситуацію ще неприємнішою, треба дотримуватися кількох правил. Найголовніше, що потріб-но зробити у перші секунди після дорожньо-транспортної пригоди, – це швидко прийти до тями і заспокоїтися…

Включіть «аварійку», поставте авто на «ручник», заглушіть мотор (у знервованому стані про це можна й забути). Тільки після цього виходьте з автомобіля. Необхідно також виставити аварійний знак перед місцем пригоди.

Далі треба вияснити, чи немає постраждалих, і як сильно пошкоджені автомобілі. Якщо постраждалі є, негайно викликайте «швидку». У будь-якому разі телефонуйте у ДАІ та свою страхову компанію.

Як каже старший інспектор зі зв’язків з громадськістю УДАІ в Івано-Франківській області Костянтин Кулак, у жодному разі автомобіль не треба зрушувати з місця для того, аби працівники Державтоінспекції могли зафіксувати положення машин після аварії та відновити картину події. Вони складають схему ДТП, заміряють відстані до електричних опор, які є на дорожньому плані, аби за необхідності можна було відновити ситуацію. Вони видають довідку про ДТП і складають адміністративний протокол на винуватця. У страховиків є так звані аварійні комісари, які так само фіксують усі обставини події. Не зайвим для водія буде сфотографувати місце аварії, навіть на мобільний телефон.

Інший варіант – ваше авто «побили» під час його стоянки. У такому разі теж треба викликати автоінспекторів. Вони зафіксують усі пошкодження та видадуть довідку про ДТП, з якою можна звертатися до своїх страховиків.

Якщо внаслідок аварії є травмовані або жертви, на місце події виїжджає оперативна група. Тоді справу веде слідчий і саме слідчі встановлюють, хто є винуватцем. Авто ставлять на штраф-майданчик до встановлення усіх обставин.

Якщо вам пропонують розій-тися без виклику ДАІ, потріб-но бути особливо уважним. Вас можуть просто ошукати, запросивши надто велику суму для відшкодування збитків. На це можна погодитися, якщо пошкодження автомобілів є незначними.

Як каже речник ДАІ Костянтин Кулак, нині водії йдуть на це дуже рідко. Найімовірніше, що автомобіль такого учасника ДТП просто не є застрахованим.

Також є ймовірність, що після «полюбовного» роз’їзду винуватець ДТП може заявити у ДАІ, що ви втекли з місця події, або ж відмовитися оплатити ремонт. Тому, якщо маєте хоч найменші підозри, на роз’їзд краще не погоджуватися.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.