Війна

У ПЦУ сказали, чи можна сповідатися онлайн

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Духовне спілкування щодо гріхів є можливим онлайн, але саме таїнство має відбуватися за особистої присутності.

Про це сказав речник Православної церкви України архієпископ Євстратій Зоря, пише Укрінформ.

Фото ілюстративне

«З моєї точки зору, яка зумовлена як догматичним вченням, так і практикою, сповідь як таїнство не повинна здійснюватися онлайн. Це є таїнство, яке передбачає особисте спілкування духівника і грішника, що кається. І це спілкування повинно бути цілком конфіденційним, без можливості втручання будь-кого стороннього. Жоден засіб дистанційної комунікації не дає гарантії, що в це спілкування ніхто не втрутиться. Тому я вважаю за можливе проводити онлайн духовне спілкування, розмови, в тому числі щодо гріхів та покаяння, але саме таїнство повинне відбуватися лише особисто», – зауважив владика.

Ієрарх також нагадав, що покаяння відбувається не лише під час таїнства – у щоденних вечірніх молитвах, наприклад, ми маємо сповідання гріхів.

Читайте також: Дев’ять тез про піст від отця Івана Рибарука

Владика зазначив:

«Тому людина, яка відчуває потребу в покаянні, може і повинна відкрити своє серце перед Богом на всякому місці, де вона зараз перебуває, і знайти можливість взяти особисту участь у таїнстві при першій же для цього нагоді».

Владика Зоря також сказав, що під час пандемії в ПЦУ змогли, наскільки це взагалі можливо в цих обставинах, знайти «золоту середину» між тим, що церква продовжує виконувати свою місію, яка стає особливо актуальною, і убезпеченням людей від ризиків. За його словами, і священнослужителі, і віряни церкви в цілому свідомо ставляться до нинішніх небезпек.

Зоря уточнив, що вшанування святинь відбувається через поклоніння, а не через цілування, і також відповіддю на виклик є той спосіб причастя, який стали використовувати для мирян: традиційний, давній спосіб Причастя, який, власне, використовується церквою для священнослужителів у час Великого посту (Святі Дари даються не за допомогою ложки, а з дискоса, посудини, прямо в руки причасникам).

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.