Афіша

У Франківську відбудеться показ фільму про 100 років його історії

Google+PinterestLinkedInTumblr
У п’ятницю, 19 липня, у Івано-Франківську відбудеться показ фільму «Моє місто. 100 років на екрані».

Документальна стрічка стала результатом проекту, який реалізували мистецька агенція «Мантикора», ТРК «Вежа» і газета «Репортер» за сприяння відомого франківського підприємця, мецената Віктора Вінтоняка. Показ відбудеться о 20.00 на території Палацу Потоцьких. Після фільму всі охочі зможуть зустрітися з кандидатом у народні депутати від Франківська Віктором Вінтоняком – поспілкуватися, поставити будь-які важливі запитання, пише «Репортер».

«Моє місто. 100 років на екрані» – це документальна кінохроніка Станиславова, Станіслава та Івано-Франківська 1917-2017 років. 45-хвилинне німе кіно змонтоване з унікальних кадрів столітньої давнини.

До теми Віктор Вінтоняк: «Ми маємо пишатися нашими веслувальниками – за такими дітьми майбутнє»

«Створення кінофільму – це органічне продовження книги «Велика війна у маленькому місті», – каже Віктор Вінтоняк. – Це мій вияв великої поваги до нашого міста та людей, які творять його історію».

Нагадаємо, протягом двох років журналісти та краєзнавці займалися пошуком й оцифруванням кіноплівок, де фігурує нинішній Івано-Франківськ. В одному з польських архівів знайшли відео 1937 року, коли місто входило до складу Польщі. Також оцифрували сюжети німецької та радянської кінохроніки часів Другої світової війни.

Віктор Вінтоняк: «У нас немає часу чекати»

Проте найбільше відеоматеріалу використали з державного кінофонофотоархіву України імені Пшеничного.

Кінохроніка показує всі історичні періоди міста за останні 100 років: Австро-Угорщина, Річ Посполита, угорська та німецька окупація, радянська окупація та період незалежної України.

Показ фільму буде відбуватися під музичний супровід струнного ансамблю «Quattro corde».

До теми “Нам треба навчитися думати, а не засмічувати місто й голови”, – Віктор Вінтоняк (ВІДЕО)

Приходьте – буде цікаво: п’ятниця, 19 липня, 20.00, Палац Потоцьких.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.