У середу, 3 лютого, близько 70 науковців, представників влади, лісівників, екологів із України, Австрії, Німеччини та Італії обговорили в Івано-Франківську проблеми запобігання паводкам у гірських лісах. Прийнято резолюцію: «Просити Кабмін забезпечити в повній мірі фінансування заходів, які передбачені державними програмами комплексного протипаводкового захисту в басейнах Дністра, Пруту, Сірету та Тиси».
Протипаводкова міжнародна робоча нарада відбулася на базі Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва за підтримки програми ТАІЕХ Європейської комісії.
За словами директора УкрНДІгірлісу, доктора біологічних наук Василя Парпана, зараз необхідно розробити та запровадити законодавчі документи, які б мінімізували вплив стихії на всі екосистеми.
На нараді наголошувалось: у “рейтингу” причин руйнівної повені літа 2008 року ведення лісового господарства посідає сьоме місце. Однак в майбутньому слід враховувати такі фактори, як надмірне вирубування лісів, забруднення гірських рік лісовідходами тощо. Тому науковці пропонують нові правила ведення лісогосподарської діяльності та змінену систему вирубок лісів. Ці напрацювання повинні увійти у нові законодавчі акти України.
У прийнятій резолюції є прохання до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України – «виділити кошти, а відповідним органам виконавчої влади – прискорити запровадження на території карпатських областей дієвого моніторингу за рівнями води в річках та автоматизованої системи попередження населення про можливі паводки». Місцевим органам влади рекомендовано «активізувати виконання державної цільової програми щодо гідротехнічних заходів з регулювання рівнів води в карпатських річках та посилити контроль за порушеннями в руслах рік».
Джерело: ЗІК.
Comments are closed.