Війна

З життя “едельвейсів”: старший солдат Сергій Аркуша та його чотири колеса

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Під час Першої світової війни генерал армії США Джонг Першинг сказав фразу, яка стала знаменитою: «Армія виграє битви, а війну – логістика». Теперішня наша війна з рф не стала винятком. Адже від логістики залежить забезпечення фронту. Власне постачання всього необхідного безпосередньо на «нуль» виконують воїни-автомобілісти.  Про одного з них розкажемо нині. Знайомтеся – військовий 3 гірсько-штурмової роти військової частини А3892, старший солдат Сергій Аркуша на псевдо «Аркадій».

Народився Сергій Аркуша на Миколаївщині, в селі Костянтинівка. З дитинства цікавився автомобілями, відвідував гуртки моделювання у місцевій школі, полюбляв рибалити та збирати гриби. Після 9 класів школи провчився в Южноукраїнському ПТУ №2, де здобув спеціальність газо-електрозварювальника. 2018 року зустрів свою майбутню дружину – Нелю, з якою побрався та переїхав у Новодністровськ Чернівецької області.

Сергій Аркуша, 109 батальйон

Строкову Аркуша відслужив у 14 Радіотехнічній бригаді ППО з 2001 по 2002 рік на посаді водія-механіка. В 2014 році, коли почалося АТО, був мобілізований і потрапив у 17 окремий мотопіхотний батальйон 57 бригади. Там служив на посаді водія зенітного взводу. Тоді, згадує «Аркадій», були постійні виїзди поблизу Горлівки для відпрацювання зушками
(радянська зенітна спарена установка ЗУ-23-2 – авт.) по ворожих «орланах» (різновид розвідувального БПлА противника). Бувало, що відпрацьовували й по наземних цілях.

Тоді ж, у січні 2015 року, Сергій Аркуша отримав своє перше бойове поранення – внаслідок близького прильоту ворожої міни з 82-мм міномету. Загалом відслуживши рік, Сергій був звільнений у запас.

Зранку 24 лютого 2024 року Сергій Аркуша стояв у черзі біля військомату.

Потрапив у 10 окрему гірсько-штурмову бригаду «Едельвейс», у рембат. Займався ремонтом бронетехніки, в основному БМП і танків.

З грудня 2022 року Сергія Аркушу перевели до 109 окремого гірсько-штурмового батальйону, на посаду номера обслуги. Перед самим новим роком батальйон заходив після невеликої ротації на позиції в район Роздолівка-Яковлівка Донецької області. Тоді, згадує Сергій, були 18-градусні морози.

Нам доводилось ломами і кирками поступово, сантиметр за сантиметром, буквально вгризатись в замерзлу землю, щоб викопати хоч якесь укриття, – каже солдат. – Близько трьох тижнів тривали ворожі штурмові дії, а поміж ними – обстріли. Особливо інтенсивними були бойові дії у середині січня. Тоді ворог намагався штурмувати нашу позицію невеликими групами по 5-6 піхотинців, а потім відбувся більший штурм. Але воєнне щастя було на нашому боці – всі штурми були відбиті з відносно невеликими втратами для нашої сторони.

Читайте З життя «едельвейсів»: як воює мінометник Мирослав Кознюк (ФОТО)

З березня 2023 року Сергій Аркуша був переведений на посаду водія. З того часу він постійно перебував у Званівці Донецької області. Йому доводилось керувати різноманітними транспортними засобами.

Це і вантажівки, і пікапи, і баггі, тобто все те, що має чотири колеса, – з усмішкою згадує Сергій.

Водій на фронті – це бути в постійній готовності до будь якого виїзду, а також у постійній небезпеці. Відносно недавно до обстрілів із важкого озброєння додався ще один вид небезпеки – ворожі fpv-дрони.

За час постійних виїздів бувало всяке – бувало що розвантажувати авто доводилось під час мінометного обстрілу, – розповідає Сергій. – Під час одного з виїзду я «зловив» колесом міну-пелюстку (ПФМ-1, протипіхотна фугасна міна, – авт.). Шина була пробита. Але мені все ж вдалось оперативно дістатись наших позицій та доставити боєкомплект. Запаску ставив уже в безпечному місці.

Ще один важливий аспект у роботі військового водія – це оперативність та відповдальність під час евакуації поранених бійців. Зі слів Сергія Аркуші, в нього не було випадку, коли він не встигав довезти пораненого побратима – всі, кого він віз, вижили. На жаль, траплялися випадки, коли наш він їхав по важкопораненого побратима, а забирати вже доводилось тільки тіло…

На сьогодні водій гірсько-шурмової роти Сергій Аркуша продовжує службу, мужньо виконує свої водійські та воїнські обов’язки на захисті  свого народу, Батьківщини та її суверенітету.

Автор: Олег Соломаха

Читайте З життя “едельвейсів”. Оборону тримає 3 гірсько-штурмова рота 109 батальйону

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.