Фото

Вечірній Майдан у Києві (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Впродовж дня у Відкритому університеті Майдану проводять лекції. Обговорюють питання освіти, угоду про асоціацію з ЄС, також розповідають про народні обряди (так, на Андрія тут провели тематичну лекцію), про антикорупційну політику тощо.

Університет розташований позаду великої сцени Євромайдану, працює він навіть ввечері. Так, майданівці мали змогу переглянули тут фільм-альманах “Відкритий доступ” та обговорити його опісля перегляду із журналістами та режисерами, які брали участь у зйомках.

Нагадаємо, перегляд цього фільму часто зривали у різних містах України. У Івано-Франківську зірвали показ через замінування “Просвіти.”

Євромайданівці поспілкувались із Сергієм Андрушком, режисером новели “Школа”, у якій йдеться про проблеми дітей та влади. Та найбільше питань на обговоренні було саме до Сергія Лещенка, журналіста «Української правди». Лещенко декілька років веде розслідування стосовно резиденції у Межигір’ї. Саме через першу новелу “Відкритого доступу” про резиденцію Януковича і зривають покази.

Зокрема, майданівці поговорили з журналістом про страх санкцій.

“У Ахметова, наприклад, вся родина живе в Лондоні, – каже Сергій Лещенко. – Вони отримують там вид на проживання з подальшою перспективою отримання громадянства. Британія дуже чутлива до рекомендацій з боку США. Якщо Штати почнуть займатись цим питанням серйозно, то їхня родина може забратись до цієї держави. Але це складний процес. Санкції, як ми вже чули з боку американського уряду, – це можливий варіант, один з пакету варіантів, які вони розглядають. Але я буду нещирий, якщо скажу, що санкції вже завтра введуть. Насправді, ні. Санкції вводять дуже довго і для цього потрібні дуже суттєві порушення прав людини.”

Наприкінці спілкування майданівців, один із активістів подякував людям, що долучились до створення “Відкритого доступу”: “Я сам працюю адвокатом, – зазначив чоловік із Євромайдану, – давно захоплююсь роботами Сергія Андрушка, Сергія Лещенка. Я підписуюсь під кожним вашим словом. Треба боротися за свої права і ми їх виборемо. У кожній системі є свої виключення. Я вважаю, що ви робите героїчну, титанічну роботу.”

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.