У одному з дворів Франківська жінки щодня збираються, аби плести маскування для фронту. Вони складають нитки у пучки, а з них потім зроблять кікімори, штани або куртки для військових. Про те, як франківські жінки готують нитки та плетуть кікімори для фронту розповідають на сторінці 52 окремого стрілецького батальйону.
На дитячий майданчик сходяться мами з дітьми та жінки, вітаються, розкладають пакети з нитками, сідають на лавочки по кілька осіб і починають роботу. Так – щодня. Нитки потрібно складати у пучки, з яких потім зроблять кікімори, штани або куртки для військових. Нитки підбирають відповідно до сезону – щоб були в колір трави та листя, не блистіли та виконували маскувальну функцію.
Жінки кажуть, що процес координує волонтерська організація «Нові крила», а людей, які залучені до роботи в поміч військовим, у Франківську дуже багато. Якщо часу не вистачає, роботу розбирають по домах й іноді сидять до півночі. Особливо – якщо є багато термінових замовлень від військових
Робота – не складна, але потребує робочих рук: на одну кікімору потрібно сформувати приблизно 10 тисяч пучків ниток.
З таких пучків також шиють куртки та штани військовим, до таких замовлень – особлива скрупульозність
Нас інколи питають, чи ми отримуємо плату за свою роботу, такі питання – смішні. Найбільша плата за мою роботу – це те, що мої діти можуть жити у себе вдома, а військові оберігають наш мирний сон, – говорить Мар’яна.
Коли тил – надійна опора, робити свою роботу легше, є відчуття єдності зусиль. Український народ показав неймовірну єдність і стійкість перед лицем ворога і ми продовжуємо разом рухатися до перемоги, – кажуть в 52 окремому стрілецькому батальйоні.
Comments are closed.