«Я очікував, що буде багато людей. У Івано-Франківську дуже вдячна публіка», – заявив Гордій Остапович і неабияк здивував аудиторію, бо запам’ятав імена всіх учасників майстер-класу після короткого знайомства з кожним.
Навчитись швидкочитанню, як вважає Гордій Остапович, людина може так само, як і їздити на велосипеді, вивчити іноземну мову тощо: «Навчитись можна будь-чому. Швидкочитання допомагає швидко засвоїти великий об’єм друкованої інформації. Але це не підходить для художніх текстів, які читаються повільно, для естетичного задоволення».
Учасники майстер-класу рахували свій темп читання, знаходили свій показник засвоєння тексту та дізналися, як у домашніх умовах збільшити швидкість читання, якість запам’ятовування та пригадування інформації. Серед методів – пошук та читання ключових слів у тексті, створення стислого плану, визначення так званої «домінанти» та підвищення власної фахової компетенції, адже «чим більш ми компетентні, тим менше нам доведеться читати, й тим швидше ми читаємо».
«А найдоступніший спосіб покращити пам’ять (і не тільки її) – вести щоденник, пригадуючи та детально фіксуючи події дня, що минув», – зазначив Гордій Остапович. Але він також застеріг дівчат від занотовування у щоденник «потоку думок».
|
Comments are closed.