Археологічна опера “Чорнобильдорф” українських композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка перемогла на цьогорічному конкурсі Music Theater Now.
Вона стала однією з шести найкращих опер та музично-театральних перформансів, повідомляють на сайті конкурсу, пише Репортер.
Електронні плати, оперний спів і Орфей-Іздрик. Відбулася прем’єра опери “Чорнобильдорф”
Після п’яти відзнак міжнародного театрального фестивалю-конкурсу GRA (більше про них – у свіжому випуску Репортера) археологічна опера CHORNOBYLDORF українських композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка увійшла в перелік шести найкращих опер та музично-театральних перформансів за версією світового конкурсу Music Theater Now.
Такий тріумф – уже не перший на їхньому рахунку. У 2018 році композитори дебютували серед фаворитів журі цього конкурсу зі своєю першою оперою IYOV. Вона увійшла в ТОП-10 Music Theater Now сезонів 2015-2018.
Варто зазначити, що конкурс заснований Міжнародним Інститутом театру та Роттердамським оперним фестивалем за підтримки провідних сучасних оперних фестивалів світу. Раз у три роки журі обирає кращих з-поміж понад 500 новостворених вистав із більше ніж 50 країн. В травні 2022 року в Роттердамі переможці зможуть представити свою роботу організаторам міжнародних фестивалів із усіх континентів – від Буенос-Айреса до Шанхая та Сіднея. Чорнобильдорф вирушить туди з оновленим складом виконавців.
Читайте: Оперу франківського композитора “Чорнобильдорф” назвали однією з найкращих у світі
«Чорнобильдорф дає вам приголомшливе та дивовижне, архаїчне та водночас сучасне художнє бачення того, яким може бути життя після апокаліпсису. Це справжнє видовище, яке поєднує в собі безліч ритуалів, візуальних зображень, рухів і звуків, які здаються знайомими, і водночас такими, яких ви ніколи не переживали. Гравітаційна сила постановки затягує глядача у свій світ і водночас запрошує до індивідуальних рефлексій про стан нашого суспільства».
Опера Chornobyldorf була створена у 2020 році у співпраці з музично-театральною формацією Nova Opera. Її прем’єра відбулася в кінці жовтня у Мистецькому Арсеналі, який виступив партнером проекту спільно з Українським культурним фондом та House of Europe.
Археологічна опера показує нащадків людства, що вижили після серії катастроф. Мандруючи поміж руїнами атомних станцій, покинутих церков, театрів і галерей, вони намагаються відтворити втрачену цивілізацію за допомогою археологічних перформенсів-ритуалів.
Композиторами, режисерами та драматургами опери є Роман Григорів та Ілля Разумейко. Хореографиня: Христина Слободянюк. Особлива роль у перформансі – в українського поета Юрія Іздрика.
Для довідки:
Роман Григорів та Ілля Разумейко – українські композитори, працюють разом з 2007 року. На їх рахунку – 10 опер, у тому числі й за участі франківського письменника Тараса Прохаська та літака АН-2, а також співпраця з режисерами Владом Троїцьким, Ростиславом Держипільським і Вірляною Ткач. Наразі їхня творчість – це не лише музика (в тому числі до фільмів і документальних серіалів), але й режисура сучасних опер. Творять у студії OPERA APERTA, розташованій у Києві, в приміщенні Національної спілки композиторів України.
Роман Григорів є музичним керівником Національного Президентського оркестру України. Ілля Разумейко є докторантом програми Artistic Research Center Віденського університету музики та перформативних мистецтв.
Роман Григорів та Ілля Разумейко є засновниками фестивалю PORTO FRANKO 2010-2018 (Івано-Франківськ).
Лауреати Національної премії України ім. Т.Г. Шевченко за оперу-реквієм “IYOV”.
Comments are closed.