Авто

Карбон у автопромі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ексклюзивний матеріал

Унікальний композитний матеріал — карбон — поки використовується в основному в спортивному автомобілебудуванні для суперкарів та болідів, тому що його масове застосування стримується високою ціною та експлуатаційними характеристиками.

Основним матеріалом для виготовлення корпусів автомобілів залишається тонколистова сталь. Проте в останнє десятиліття дедалі активніше використовуються альтернативні матеріали, а саме — інженерні армовані пластики з особливими властивостями та алюміній. Вони легко формуються, фарбуються, ремонтуються, тобто є технологічними.

При згадці слова «карбон» часто уявляють ексклюзивні капоти, адже це одна з найпомітніших і найбільш поширених автомобільних деталей. Але обклеювання карбоном авто зазвичай обмежується:

  • спойлерами;
  • бамперами;
  • обважуваннями;
  • обробкою дзеркал.

Для внутрішнього тюнінгу карбон застосовують для ручок перемикача коробки передач, декору панелі або вставки на кермі.

Карбон на авто можна замовити на сайті https://plenka.market/

Чому обробка авто карбоном популярна

Вуглепластик, він же карбон:

  • дуже естетичний, міцний і часто застосовується як зміцнювальний додаток до традиційних матеріалів;
  • розкішний зовнішній вигляд при обробці авто додає йому ексклюзивності, тому карбонові плівки користуються стабільним попитом;
  • відмінно протистоїть скрученому навантаженню і не схильний до корозії,
  • використання карбону знижує масу авто і підвищує паливну ефективність, адже він наполовину легший за сталь і на 20% — за алюміній.

Основними складовими цього композитного матеріалу є вуглецеві волокна та полімерні смоли. Переробляється він за допомогою формування, а дорогим та трудомістким є саме процес отримання вуглецевого волокна з особливими властивостями.

Чому з карбону не виробляють масові автомобілі

Експерти називають основні параметри, які обмежують широке використання карбону, крім його високої ціни.

  1. Карбон важко ремонтувати при пошкодженні. Його не можна заварити, підрихтувати, наплавити. І пошкоджену деталь з карбону доводиться просто міняти.
  2. Карбон погано протистоїть точковим ударам, його поверхня легко дряпається і жовтіє під впливом сонячного проміння.
  3. У технологічності він програє сталі та інженерним пластикам. Небезпеку становлять мікротріщини, що знижують міцність.

І ще не варто забувати про екологічну складову. Процеси утилізації автомобілів у всьому світі вже налагоджено, а ось композитні матеріали практично не переробляються вдруге. І повторно їх використовувати не можна, що робить карбон ще дорожчим.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.