Партія регіонів заявила, що домагатиметься відставки міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, повідомила прес?служба партії. Цю заяву було поширено після затримання у вівторок, 23 липня, співробітниками міліції секретаря Харківської міської ради Геннадія Кернеса.«Партія регіонів також вимагає, щоб Генпрокуратура зробила все для того, щоб здійснити негайно психіатричну експертизу Юрія Луценка, оскільки його дії є неадекватними», — зазначається у повідомленні.Журналісти «Репортера» звернулися до українських політиків та політологів з такими запитаннями:• 1. Як Ви прокоментуєте цю заяву Партії регіонів?• 2. Кому ще з українських політиків, на Вашу думку, потрібна психіатрична експертиза?
Кость Бондаренко, політолог, м. Київ:
«1. Відставка міністра Луценка не може відбутися до того, як збереться парламент, тобто найближчий місяць навряд чи це станеться.
2. Що стосується психіатричної експертзи, то я думаю, її мали б проходити всі державні службовці, які претендують на те, щоб займатись політичною діяльністю, бо в нашій політиці надто багато неадекватних людей. І це має бути не просто довідка від психіатра. Це має бути висновок консиліуму лікарів, підписаний, скажімо, десятьма спеціалістами, бо прості довідки, як відомо, купуються. В будь-якому випадку потрібно проводити тест на психічну відповідність усіх, починаючи від президента, прем’єр-міністра, лідера опозиції, міністра внутрішніх справ, аж до керівників районних адміністрацій».
Дмитро Корчинський, лідер партії «Братство»:
«1. Заява правильна. Давно треба домагатися відставки міністра внутрішніх справ. А щодо психіатричної експертизи, думаю, це зайве, бо він не божевільний, а просто негідник.
2. Взагалі майже всі знакові фігури української політики є трішки з «гігіком». У нас такий час зараз. Тобто люди з дивною поведінкою і з проблемами в мові. У часи радянської каральної психіатрії це називалося «вялотекущая шизофрения». Зараз це вважається майже нормою, ми трішки всі такі. Безумовно хотілося б познущатися з більшості українських політиків і піддати їх психіатричній експертизі, хоча самі б вони вибрали психоаналіз, коли ти лежиш на дивані і по душах розмовляєш з психіатром. Електрошок вже давно не застосовується, галоперідолом їх не будуть колоти (один з найефективніших сучасних нейролептиків, застосовується при шизофренічних психозах, маніакальних та параноїдальних станах… — ред.). Тут усе залежить як подивитися. З точки зору радянського — всіх треба в «дурку», а з точки зору теперішньої дійсності, то навпаки, нехай полежать на дивані і поговорять з психоаналітиком, а потім йдуть далі виконувати свої обов’язки по знущанню над українським народом».
Дмитро Шлемко, народний депутат України, БЮТ:
«1. Схоже, це вже є нормою для Партії регіонів домагатися чиєїсь відставки, починаючи від уряду і закінчуючи Луценком. Просто вона не навчилася працювати в опозиції. І сьогодні, щоб не втрачати електорат, вона шукає різні резонансні приводи тільки, щоб прозвучати. Тому я на це дивлюся просто з посмішкою. Я також думаю, що ті, хто заявляє про експертизу, спочатку повинні пройти її самі. Пора навчитися якоїсь елементарної культури поведінки.
2. Я б казав, що сьогодні політики мають працювати кожен на своєму місці так, щоб народ сам оцінював, кому потрібна експертиза, чи ні».
Тарас Возняк, політолог, м. Львів:
«1. Думаю, що це просто бравада, яка на меті нічого не має, окрім спроби нагадати про себе, що така партія існує і хоче брати активну участь у політичній грі. Насправді очевидно, що Партія регіонів перебуває у процесі трансформації і в очікуванні виборів.
2. Якщо говорити про експертизи, то велика частина українських політиків і не остатнього ешелону напевне потребує цього. Це іронічно. А реально, то в нашому суспільстві психологічної підтримки потребує значна частина населення, тому що ми є посттравматичним суспільством».
Comments are closed.