Дізнайтесь про найважливіші події в історії нашого міста, які сталися у 1915-1916 роках.
23 вересня 1915 року в місті почався обов’язковий перепис продуктів харчування у населення, пише “Репортер”.
30 вересня магістрат звернувся до мешканців з проханням допомогти військовикам харчами, фуражем та дровами.
20 жовтня в місті оголосили про реквізицію для потреб армії металевого посуду, 11 листопада розпочали збирати різноманітні метали, а 12 листопада оголосили винагороду за збір предметів із золота та срібла.
3 листопада влада Станиславова оголосила про запровадження карточок на хліб і борошно.
Читайте З чого починалося місто. Літопис Станиславова – 1915 рік
8 січня 1916 року магістрат заборонив самовільну ексгумацію трупів загиблих солдатів їхніми родичами.
1916 14 січня з метою боротьби зі спекуляціями і приховуванням запасів цукру магістрат визначив 17 продавців цукру, що могли його реалізовувати за фіксованою ціною — корона шість сотиків.
24 січня австрійські чиновники в черговий раз спробували провести загальну мобілізацію мешканців міста. Явка призовників була дуже низькою, мобілізація зірвалася. У подальшому її оголошували ще 6, 9, 28 і 30 березня.
25 січня ввели ряд правил і обмежень для пекарень і кондитерських. Зокрема заборонили випікати хліб з пшеничного борошна, а печиво — з дріжджового тіста.
Читайте З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1914 року
27 січня магістрат заборонив продавати хліб і кондитерські вироби людям, які не мали хлібних карточок. Того ж дня оголосили максимальні ціни на нафту — 44 сотики за літр.
4 лютого ввели норми хліба на одну особу: для працівників — 300 грамів, для родини працівників — 200 грамів на одного.
23 лютого оголосили про обов’язкове щеплення од віспи. Для стимулювання попередили, що без свідоцтва про щеплення не даватимуть хлібних карточок, паспортів, перепусток для подорожей, а також заборонять доступ до публічних домів.
24 лютого у Станиславові поширили заклик до боротьби зі злодіями, шахраями та зрадниками.
13 березня мешканців попередили про заборону під страхом смерті допомагати розбійникам із колишніх полонених, що під керівництвом російських офіцерів чинили грабунки, вбивства й підпали.
У березні мешканці міста пройшли процедуру оприлюднення своїх прибутків.
31 березня в місті оголосили про створення комітету, який займався збиранням великодніх дарів і пожертв для австрійських жовнірів 58-го полку піхоти і 20-го полку оборони крайової. Головою комітету стала Софія Морвіцова.
10 квітня у Станиславові провели безплатне щеплення від холери.
Австрійська влада для економії витрат на освітлення в ніч з 30 квітня на 1 травня здійснила перехід на літній час.
5 травня 1916 року магістрат дозволив почати роботи з прокладання каналізаційних мереж між вулицями Сапіжинською і Собеського.
Comments are closed.