У п’ятницю, 15 грудня, депутати Івано-Франківської міської ради зібралися на останню в цьому році і за порядком XVII сесію.
Порядок денний з 87 питань і поламана під час засідання обласної ради система «Віче», а отже голосування вручну, обіцяли довгий сесійний день. Але обранці вкотре продемонстрували злагодженість навколовладної більшості та справилися до обіду.
Спорткомплекс розбрату
Попри те, що на сесії мали розглядати бюджет на 2018 рік і близько десятка дозволів на детальні плани територій (ДПТ), які зазвичай викликають найбільше галасу, найемоційнішим став початок засідання. Укропівець Віталій Мерінов запропонував внести на розгляд питання про виділення ділянки біля стадіону «Рух» – для будівництва спорткомплексу. Саме його планують звести на місці стадіону на вулиці Шухевичів і саме ця історія попередньо викликала скандал зі штовханиною на облраді.
«Міський голова не раз казав, що місту потрібен палац спорту. Зокрема, необхідно знайти ділянку під будівництво. Така ділянка є біля стадіону «Рух». Тому прошу включити це питання до проекту порядку денного», – заявив Мерінов.
«Так, я вважаю, що спортзали місту потрібні і вони будуть, якщо ми сьогодні проголосуємо бюджет, – відповів Руслан Марцінків. – Але я вважаю, що має бути дискусія у правовому полі. Треба сідати та обговорювати, а не застосовувати фізичну силу і тітушок. Ставлю на голосування, але голосувати не буду».
Пропозицію Мерінова підтримали лише 13 депутатів – питання до порядку денного не внесли. Це викликало обурення у депутата. Далі в них була дивна словесна перепалка з мером, а заспокоювати взявся Віктор Анушкевичус. Розповів, що можна говорити про чотири ділянки під будівництво спорткомплексу: поблизу «Руху», на Тисменицькій трасі, поблизу Дем’яного Лазу та на території котельно-зварювального заводу…
Крапку в обговоренні поставив депутат облради Сергій Адамович, який прийшов на сесію міськради власне через протест Віталія Мерінова на останній сесії обласної. Він зачитав звернення від себе, просив мера й депутатів, щоб ті «провели навчання для окремих депутатів з основ політології і основ місцевого самоврядування» і т. д.
Ще трохи погаласували та й закрили тему спорткомплексу, принаймні поки що.
Стурбовані пропагандою гомосексуалізму
А на звернення сесія видалась продуктивною. До зали прийшли представники громадської організації «Рух «За життя». Вони роздали депутатам і журналістам своє звернення до всіх інстанцій – від Порошенка до РНБОУ. У документі активісти перерахували усі, на їхню думку, страшні новації, які загрожують Україні та українській сім’ї. Щонайменше, словосполучення «сексуальна орієнтація» чи «гендерна ідентичність». Вимагали прийняти закон «Про заборону пропаганди гомосексуалізму» і взагалі – заборонити одне та ухвалити інше…
«Ми за збереження традиційної сім’ї і проти пропаганди гомосексуалізму», – лише встиг сказати керівник руху Мирослав Возняк. Більшого депутати не потребували – підтримали одноголосно.
«Дякуючи депутатам міськради ми прийняли рішення викупити акції заводу. Ми дотрималися всіх вимог, в тому числі з бізнес-планом на п’ять років. Але, на жаль, акції досі не передані місту», – заявив Марцінків. Прийняли і це звернення.
Щодо спиртзаводу просили «зобов’язати керівника Державного концерну «Укрспирт» вжити конкретних заходів щодо припинення грубого порушення трудового законодавства» та вивести підприємство з банкрутства. «Мені в голові не вкладається, як спиртзавод може бути банкрутом?!», – обурився мер. Прийняли.
Бюджет і ДПТ
А далі голосували як по маслу. Прийняли майже десяток цільових програм: про розвиток масового та інвалідного спорту, «Духовне життя», про репродуктивне здоров’я і боротьбу зі СНІДом, туберкульозом і злоякісними новоутвореннями та про економічний і соціальний розвиток міста на два наступні роки. Також підняли вартість харчування у дошкільних і шкільних закладах міста.
Без обговорення і презентації проголосували за бюджет міста. Єдине – збільшили фінансову допомогу до 1000 грн батькам, які виховують дітей з інвалідністю групи А і прийшли на сесію та виступили перед депутатами.
Отже, у бюджеті передбачено, що доходи Франківська у 2018 році мають становити 3,15 млрд грн, а видатки – 3,25 млрд.
Традиційно завершували дозволами на розробку ДПТ. Дозволили: на Молодіжній – для ремонту об’єктів інженерної, транспортної інфраструктури, об’єктів дорожнього господарства, житлової, громадської забудови, будівництва дитячого навчального закладу та реконструкції парку «Молодіжний»; Загвіздянській – для будівництва багатоквартирних житлових будинків; Мазепи,160, 160а – для будівництва багатоквартирного житлового будинку із закладами оздоровчо-реабілітаційного призначення; Височана, Лемківській, Довгій, 16,18,18а / 2 та Галицькій, 201 – для багатоквартирної житлової забудови; Пасічній, 5-11 – для багатоквартирної житлової забудови з приміщеннями громадського призначення; Хіміків – для будівництва та обслуговування багатоквартирних житлових будинків для учасників АТО; Національної Гвардії, 14В та Короля Данила, 11 – для будівництва багатоквартирного житлового будинку.
Крапку в засіданні поставили голосуванням за надбавку до зарплати у розмірі 50 % – міському голові, секретарю міськради, першому заступнику і заступникам мера, а також керуючому справами виконкому.
Comments are closed.