Сьогодні, 2 квітня, у світі відзначають Міжнародний день поширення інформації про аутизм. З цієї нагоди, у фортечній галереї «Бастіон» відбулося відкриття фотовиставки дітей-аутистів та їхніх творчих робіт.
Виставку організувала громадська організація «Світанок», яку заснували двоє батьків, які стикнулися з цією проблемою. Нині організація діє вже четвертий рік та об’єднує понад 50 батьків.
«Ми проводимо групові та індивідуальні заняття з психологом і логопедом, успішно діє проект реабілітаційних таборів, вже було проведено чотири таких таборів для дітей та батьків, – розповідає голова ГО «Світанок» Анастасія Голинська. – Мета нашої організації – психологічно підтримати батьків, дозволити їм вийти з їхніх квартир з дітьми, не соромитися розказати про свої проблеми, поспілкуватися з іншими батьками, набратися досвіду та корисних порад».
За словами Анастасії Голинської нинішня виставка це можливість самих батьків таких дітей – відкрити їх по-іншому.
Довідка: Термін аутизм увів швейцарський психіатр Ейген Блейер у 1912 році, дослівно він перекладається — занурені у себе. На жаль, сьогодні серед учених немає єдиної думки щодо виникнення цієї хвороби.
Головними ознаками аутизму є замкнутість, мовчазність (діти можуть взагалі не говорити до 9-10 років), бояться погляду «очі в очі». Така дитина може постійно кружляти, розгойдуватися, іноді має проблеми з координацією рухів, стереотипні рухи. Аутизм не виліковується, але з ним можна жити. Цікаво, що серед аутистів є й відомі успішні люди. Наприклад, мільярдер Білл Гейтс і режисер Стівен Спілберг.
Comments are closed.