Соціум

В Івано-Франківську створять бронзову копію наріжного каменя першої української церкви (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Щоб до історії зміг доторкнутися кожен. В Івано-Франківську створять бронзову копію наріжного каменя першої в місті української церкви.

Реліквію знайшли під час реконструкції престолу в Архикатедральному соборі Воскресіння у 2012 році. На ньому викарбувана дата будівництва старовинного храму, що розташовувався на місці нинішньої синагоги, вказано ім’я майстра, який працював над каменем, та імена жертводавців, за кошти яких будували церкву.

На камені є також пізніший запис, про те, що він був знайдений 18 травня 1895 року під час копання фундаментів під синагогу. Відтак його вмурували у престол Архикатедрального собору. Загалом текст є на чотирьох із шести граней каменя. Тож нині фахівці міркують, як саме розташувати копію, щоб можна було прочитати всі написи.

Копію каменя встановлять біля пам’ятного знака першій українській церкві. Бронзу для її виготовлення обрали невипадково – щоб торкаючись до неї, умовно проявити імена жертводавців, які написані на камені.

Встановити бронзову копію реліквії планують до Дня міста. А оглянути сам камінь можна у Краєзнавчому музеї, де він тимчасово експонується.

Деталі в сюжеті каналу 402

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефон

Comments are closed.