Соціум

У Франківську перший переможець інкубатора SoftServe отримає на проект 25 тисяч

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В Івано-Франківську завершився перший SoftServe Social Incubator – інноваційна навчальна програма для реалізації ІТ-проєктів щодо розвитку міського простору та покращення життя мешканців.

До програми пройшли відбір сім авторів проєктів, повідомляє Репортер.

Вони взяли участь у серії воркшопів з менеджменту, маркетингу й технічних аспектів. Відтак захищали свої проєкти перед журі, у складі якого були: керівник розробницького центру компанії SoftServe у Франківську Любомир Ходак, керівник управління інвестиційної політики міськради Ігор Попадюк, директорка Івано-Франківського ІТ Кластеру Мар’яна Озорович і директорка з розвитку платформи «Тепле місто» Аліна Токмиленко.

Переможцем інкубатору став Святослав Найда з проєктом «Безпечний туризм». Мета проєкту – побудова інформаційно-комунікаційної системи в Карпатах, яка поєднуватиме радіозв’язок, GPS-навігацію та інформаційні технології. Система складатиметься з мобільного застосунку та сайту, які допомагатимуть правильно прокласти маршрут, підібрати спорядження, провізію, інформуватимуть про погоду і т. д.

Переможець отримує грант у сумі 25 000 грн від Благодійного фонду «Відкриті очі» компанії SoftServe – як стартовий капітал на реалізацію свого проєкту.

«У мене є багаторічний досвід походів в гори та роботи у туристичних організаціях, тож я знаю, що система безпеки в Карпатах не налагоджена, – каже Святослав Найда. – Більше того, під час одного зі своїх зимових походів ми з другом заблукали і опинились за крок від смерті. Тож мені достатньо відомо, наскільки небезпечними є гори для непідготовленого туриста. Я захотів це змінити, мої колеги з ГО «Клуб Радіоаматорів «Зелена Хвиля» мене підтримали, ми самоорганізувалися та розробили низку заходів, щоб зробити туризм у Карпатах більш безпечним, приваб­ливим, інформативним. Однак нам бракувало знань з проєктного менеджменту. Саме це мені дала участь у SoftServe Social Incubator».

За словами Святослава, вони з друзями розраховують, що тестовий варіант системи запрацює вже цього року.

«Пілотний SoftServe Social Incubator засвідчив, що в Івано-Франківську є багато небайдужих активістів, готових інвестувати свій час та сили у те, щоб робити наше з вами життя кращим, – говорить Любомир Ходак. – У них є безліч цінних ідей і важливо, щоб бізнес допомагав їм втілювати це в життя. Ми у SoftServe готові ділитися нашою експертизою і плануємо продовжувати реалізовувати ініціативи, спрямовані на співпрацю з івано-франківською громадою».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.