Відео Соціум

Навіть речі не перуть. На Прикарпатті міліють криниці (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Від нестачі води потерпають мешканці Прикарпаття. Попри дощове літо, криниці порожніють, а якщо вода є, то не придатна для пиття.

Без живильної вологи залишаються цілі села і навіть райони.

Криниці порожніють, люди намагаються їх поглибити, витрачають великі гроші, але це не допомагає. Навіть худобу не мають чим напувати, йдеться в сюжеті Факти ICTV.

Така проблема у Тустані вже четвертий рік. Воду з криниць взяли на перевірку і заборонили споживати. Людям порадили дезінфікувати криниці, але ситуацію це не рятує.

Сусіднє село – Дубівці. Пані Галина живе за 50 метрів від Дністра. На подвір’ї дві криниці, але в жодній немає питної води. Її господиня не використовує навіть для побуту, жінка змушена прати вручну. Влітку, кажуть селяни, легше, а от взимку справжня біда.

Від неякісної води страждає більша частина Галицького району – це десятки тисяч прикарпатців. Водозабір є, але вирішити проблему може будівництво водогону. У райраді запевнили – планують прокласти одразу два водопроводи по обидва береги Дністра.

Державна програма Питна вода України діє 14 років. Саме на неї, хоча б частково, розраховують галичани. До будівництва водогонів обіцяють долучилися й інвестори. Роботи планують розпочати наступного року.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.