Соціум

На Франківщині можуть зникнути 18 комунальних видань (ІНФОГРАФІКА)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
1 липня розпочалися останні півроку на реформування державної та комунальної преси. За цей час змінити форму власності мають і 18 видань в Івано-Франківській області, які не реформувались до цього часу. Це понад 80% усіх комунальних газет Прикарпаття.

На втілення цієї реформи було відведено три роки і до кінця періоду залишилося останні шість місяців. Однак, за даними Дежкомтелерадіо, станом на 1 липня 2018 року незалежними стали лише 31% комунальних та 17% державних видань, а це лише 218 із 747, що підлягають реформі. Про це повідомляє Центр демократії та верховенства права.

Ті видання, які не встигнуть завершити реформування до 31 грудня 2018 року, можуть втратити свої свідоцтва про державну реєстрацію. Практично, це означатиме позбавлення права надалі видавати газету.

Івано-Франківська область роздержавлюється повільно. Тут із 22 видань, що підпадають під роздержавлення, не реформувалися 18. Ці видання або знаходяться у процесі перетворення, або ще не розпочали реформування, ризикуючи після завершення реформи зникнути через бездіяльність своїх засновників.

Серед нереформованих комунальних видань області газети: “Верховинські вісті” (Верховина), “Вісті Калущини” (Калуш), “Вперед” (Тисмениця), “Галичина” (Івано-Франківськ), “Голос Опілля” (Рогатин), “Гуцульський край” (Косів), “Дзвіночок” (Івано-Франківськ), “Дзвони Підгір’я” (Калуш), “Злагода” (Тлумач), “Край” (Городенка), “Народна воля” (Надвірна), “Новини Підгір’я” (Рожнятів), “Перевал” (Івано-Франківськ), “Ратуша” (Болехів), “Свіча” (Долина), “Слово народу” (Богородчани), “Снятинська вежа” (Снятин), “Яремчанський вісник” (Яремче).

Варто підкреслити, що відповідальними за перереєстрацію видань є саме органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

8 червня 2017 року у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №8441. Він має вирішити системні проблеми, з якими стикаються друковані ЗМІ під час реформування. Детальніше про новації – в інфографіці.

 

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.