Соціум

Франківців просять не викидати ялинки на смітник – штраф від 340 до 1700 грн

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Наприкінці січня на вулицях наших міст з’явиться величезна кількість пожовклих обсипаних ялинок. Люди кидають їх поруч зі сміттєвими контейнерами, а часто й просто біля під’їзду.

Франківців просять не викидати ялинки на смітник. Тих, хто залишить ялинку біля смітника очікує штраф від Муніципальної інспекції з благоустрою – від 340 до 1700 грн.

До теми: Лісівники просять привозити новорічні дерева для тварин Галицького НПП

Оскільки ялинки вважаються негабаритними відходами, викидати їх біля смітників категорично заборонено. За це передбачено штраф від 340 до 1700 грн.

Підприємство АТП 0928, що займається вивезенням відходів у Франківську, закликає всіх не викидати ялинку на смітник, а знайти час і привезти своє новорічне дерево на безкоштовну утилізацію в пункт прийому на вул. Максимовича, 11.  Пункт працює в робочі дні з понеділка по п`ятницю: з 8-00 год. до 18-00 год., в суботу : з 8-00 год. до 14-00 год., неділя – вихідний день.

Правильно утилізовувати новорічні ялинки закликають і в обласному управлінні лісового господарства. Але там пропонують свій спосіб. Кажуть, дерева можуть стати хорошою поживою чи забавкою для тварин Галицького національного природного парку.

Справа в тому, що хвоя містить чимало вітамінів, білків і мінералів, які є доброю добавкою до основного раціону тварин. Тож олені, косулі, лані, антилопи і кози їдять таке із задоволенням. Окрім корму, гілки ялинок можна використати як підстилку чи для обігріву вольєрів.

Відтак лісівники пропонують привозити ялинки на територію Рибненського лісництва (поблизу автобазару). Також можна одразу доставляти дерева до Галицького НПП в село Крилос. Аби спростити транспортування, радять обламати гілки від стовбура та спакувати їх у полотняний, паперовий чи синтетичний мішок.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Comments are closed.