Соціум

Американці разом з обласною владою розвиватимуть ОТГ на Прикарпатті

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У вівторок, 5 лютого, Івано-Франківська ОДА, облрада та програма агентства США DOBRE підписали меморандуму про співпрацю та взаємодію.

«Протягом останніх років відбувається багато реформ. Ключовою є реформа децентралізації, яка була ініційована президентом України, – каже голова ОДА Олег Гончарук. – Сьогодні в області вже працює 30 ОТГ, а 2019 рік стане визначальним для об‘єднання громад. Тому дуже важливою є підтримка наших іноземних партнерів. Це не тільки матеріальна підтримка, а й у вирішенні організаційних питань».

«Процес децентралізації – незворотній, – говорить голова облради Олександр Сич. – Але ми повинні пам’ятати, що в будь-якій справі важливо визначити напрямки роботи. Сьогодні визначити ці напрямки нам допомагає програма DOBRE. Зазначу, що розвиток місцевого самоврядування для нас в пріоритеті, адже це є основою демократії».

Також Сич зазначив, що у 2018 році на конкурс регіональних програм ОТГ подали 120 проектів. 15 з них стали переможцями і цьогоріч отримають фінансування. Під час заходу також презентували результати співпраці ОТГ із програмою USAID DOBRЕ, та обговорили напрямки співробітництва в рамках підписаного меморандуму.

«Мені дуже приємно відвідувати громади і бачити прогрес в їхньому розвитку, – відзначив Беррі Рід, керівник програми DOBRE. – Будучи партнерами програми, ОТГ забов‘язалися багато працювати. Ми дуже раді об‘єднати зусилля, аби направити всі ресурси на покращення життя в громадах».

Нагадаємо, технічна та фінансова допомога програми DOBRE спрямовується на місцевий рівень, програма разом із громадами працює над ефективним управлінням ресурсами, підвищенням якості послуг, стимулюванням місцевої економіки та посиленням залученості громадян до прийняття рішень. Підвищення добробуту в ОТГ та впровадження механізмів належного урядування сприятиме пришвидшенню процесів децентралізації та поширенню успішних практик на інші громади.

Програма DOBRE працює в 7 областях України: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській. DOBRE надаватиме пряму допомогу об’єднаним територіальним громадам-партнерам програми у цих областях. В Івано-Франківській області програма впроваджується в десяти ОТГ – Печеніжинській, Білоберізькій, Старобогородчанській, Верхнянській, Більшівцівській, Нижньовербізькій, Тлумацькій, П’ядицькій, Ланчинській та Дзвиняцькій.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.