Розваги

Німецькі вина: ALCOMAG розповідає про становлення виноробної культури Німеччини

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Хоча Німеччина не є таким розпіаренним винним брендом, як Франція чи Італія, її безумовно не варто скидати з рахунків, адже ця країна регулярно потрапляє в топ-10 світових виробників. Основну масу німецької виноробної продукції складають білі вина, а візитною карткою країни вважається Рислінг. Сьогодні хочемо розповісти про те, як зародилося і розвивалося виноробство в Німеччині.

У колекції ALCOMAG представлені вибрані німецькі вина від найбільш гідних виробників. Персональні сомельє допоможуть вам зорієнтуватися в асортименті і підберуть напій на ваш смак.

Перші лози

Виноробну культуру на територію Німеччини принесли римляни разом зі своєю експансією. Історики стверджують, що вже в IV столітті долини Мозеля і Рейну були засаджені виноградниками. У Середньовіччі велика частина виноградників перейшла у власність монастирів, в цей час почали формувати перші великі виноробні центри в монастирях Рейнгау – Клостер Ебербах і Шлосс Йоханісберг.

Історія рислінгу

Вважається, що культовий сорт рислінг в Німеччині почали культивувати приблизно в XV столітті. Уже в 1435 році цей сорт згадується в письмових джерелах. Але справжня популярність до нього прийшла лише в XVIII столітті. Після закінчення Тридцятилітньої війни німці всерйоз взялися за відновлення виноградників і посадили приблизно 300 тис. лоз Ріслінга.

Золоте століття

XIX століття стало найбільш значущим у розвитку німецького виноробства. Уже в 1803 році лівий берег Рейну був захоплений військами Наполеона, а самі виноградники перейшли до нових французьких власників. Більш досвідчені в виноробних питаннях, вони зауважили унікальний терруар, який чудово підходив для створення білих вин. Такі напої почали активно розвивати в Рейні і Мозелі, і вони ставали все більш затребуваними. Досить швидко місцеві винороби почали поставляти свою продукцію по всій Європі.

Цей бурхливий успіх був перерваний європейської епідемією філоксери, яка вразила величезна кількість виноградників в кінці XIX  століття. У цей час загальна кількість виноградників в країні скоротилася на третину.

Реалії ХХ століття

Новий виток у становленні виноробної культури Німеччини стався після закінчення Другої світової війни. Він був пов’язаний як з технічним прогресом, так і розширенням виноградників.

Найбільш популярним німецьким сортом Німеччині, як і раніше, залишається Рислінг, також тут вирощують цікаві місцеві сорти Гевюрцтраминер, Мюллер-Тургау.

На правах реклами

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.