Політика

Уляна Супрун прокоментувала своє відсторонення

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Відсторонена судом від виконання обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун вимушена була перервати своє відрядження до США і повернутись в Україну.

На своїй сторінці у Facebook чиновниця подякувала всім за підтримку, та наголосила, що зміни досягнуті у медичній сфері тепер опинилися під загрозою.

«Ніщо так не об’єднує українське суспільство як захист змін в медичній сфері. Дякую всім громадянам, громадським організаціям, медикам, асоціаціям та народним депутатам, які вчора висловили нашій команді підтримку та обурення суддівським свавіллям. Дякую Петро ПорошенкоVolodymyr Groysman та Андрій Парубій за чітку позицію, щодо підтримки трансформації охорони здоров’я України. Тепер нам треба оперативно врегулювати ситуацію, яка склалась»,  – пише Супрун.

За її словами, зміни, які  вдалося досягти, поставлені під загрозу. Наразі команда Міністерства охорони здоров’я України має ряд дуже конкретних проблем і питань:

«Як ліки, закуплені на суму понад 633 мільйони гривень коштів платників податків, які готуються до відправки в регіони на складах МОЗУ, будуть відправлені у медзаклади? Адже розподіл препаратів відбувається за підписом в.о. міністра», – зазначає чиновниця.

На складах Державних підприємств “Укрвакцина” та “Укрмедпостач” готуються до розвезення в регіони життєво необхідні препарати за 33 програмами державних закупівель.

Це вакцини проти кору, які є єдиним засобом, щоби зупинити спалахи хвороби. Це ліки для онкохворих дітей і дорослих, людей з діабетом, хворобами серця, гепатитом, препарати для тих, хто потребує діалізу чи антиретровірусної терапії.

«Хто підпише договори з міжнародними організаціями, які закуповуватимуть ліки, вакцини та медичні вироби за кошти держбюджету 2019 року? Бо повноваження підписувати договори також має лише в.о. міністра», – запитує чиновниця.

Так само під загрозою вчасні закупівлі й поставки ліків за кошти цьогорічного бюджету. МОЗ України у рекордні терміни розпочав процес закупівель. Однак через те, що наразі ніхто не вповноважений виконувати обов’язки міністра, укладання договорів із закупівельниками може не відбутися вчасно.

Зірвані терміни поставок призведуть до того, що тисячі людей залишаться без лікування. А довіра до міжнародних організацій, які не дають красти кошти з державного бюджету та допомагають закуповувати в рази більше ліків, вакцин, стентів та інших необхідних медичних виробів — буде втрачена.

«Хто підпише документи про відправку на лікування за кордон 44 громадян? Бо накази про відправку підписує в.о. міністра, – додає Уляна Супрун. – Йдеться про безпеку, здоров’я та життя мільйонів людей. Я готова підписувати усе необхідне. Сьогодні повертаюсь в Україну з відрядження у США, яке було скасоване у зв’язку з ухвалою судді Каракашьяна. Мусимо у найкоротші строки відновити роботу Міністерства.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.