Політика

Хто куди, а ми в Європу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Наші чиновники постійно наголошують, що Івано-Франківськ — європейське місто. Звичайно, цей статус місто носить не через те, що має погані дороги чи розбиті смітники. А тому, що Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) нагородила його євродипломом і європрапором. Для найвищої нагороди ПАРЄ (Європейської відзнаки) не вистачає третього призу — Європейського знаку.

В Україні день Європи прийнято відзначати у третю суботу травня. Хоча, зазвичай, кожне місто для себе визначає цю дату самостійно. Цього року в Івано-Франківську святкування розпочалися 21 трав-ня з приїздом делегації іноземних послів. Перший день проходив у Яремчі, де гості ознайомлювалися із реалізацією проектів ЄС. Наступ-ного дня, 22 травня, урочистості продовжилися в Івано-Франківську. Перший пункт у програмі святкування передбачав зустріч голови обласної ради, керівництва ОДА та міського голови з представником Єврокомісії в Україні, послами іноземних держав і представниками Кабміну.

Таких гостей не кожного дня побачиш в обласному центрі. Але ні міський голова Віктор Анушкевичус, ні голова ОДА Микола Палійчук на зустріч не прийшли. Делегували своїх заступників. За офіційною версією, Анушкевичус тоді був з робочим візитом у Жешуві (Польща), де взяв участь у фестивалі пісні «Карпатія». Палійчук також був у відрядженні — в Києві, на представленні глави Секретаріату Президента, на перепохованні праху Тараса Шевченка тощо. Отже, головам було не до святкувань.

Тому на зустрічі з послами довелося взяти ініціативу у свої руки голові облради Ігорю Олійнику. Він коротко розповів про соціально-економічний розвиток Прикарпаття, поскаржився на деякі негаразди та подякував представникам іноземних держав за допомогу і підтримку під час минулорічної повені.

Гості, у свою чергу, поділилися враженнями від перебування у Яремчі, традиційно поговорили про співробітництво та інвестиції. Кожен із них розповів про співпрацю з Україною, зокрема її західними областями. Мабуть, таким співробітництвом не міг похвалитися посол Німеччини Ганс-Юрґен Гаймзьот. Тому він розповів, що у його країні зараз святкують 60-річчя Конституції, а потім спитав: що саме робить наша область, аби привабити інвесторів. Ігор Олійник відбив подачу.

Потім усі вирушили на площу Ринок відкривати день Європи. Після традиційних привітань відбувся святковий концерт, вікторини, конкурс дитячих малюнків «Україна — частина Європи».

За ініціативи Івано-Франківської міської влади свято продовжилося 23 травня. А точніше — розпочалося знову. Оскільки мер ще був у Жешуві, з урочистою промовою до громадськості звер-нувся його заступник Ярослав Яцишин. Потім знову: концертна програма, конкурси, вікторини, малюнки на асфальті. В результаті свято майже повторилося. І на то треба було три дні?

За словами начальника відділу міжнародних зв’язків міськвиконкому Оксани Шевчук, Івано-Франківськ вже п’ятий рік святкує у суботу. Вона каже, що це свято організовується для людей — коли мешканці мають вільний час. Крім того, за словами Шевчук, рішення про святкування було прийнято заздалегідь і перенести свято їх не змусив би навіть приїзд іноземних послів.

Чиновники кажуть, що День Європи місто та область насправді планували святкувати спільно. Втім, через візит іноземних гостей обласна влада перенесла свято на день раніше. А міська на компроміс не пішла…

Можливо, триденне святкування Дня Європи стане традицією. Є версія: що довше святкуватимемо, то швидше вступимо в Євросоюз.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.