Люди Фото

У школі села Красна відкрили скелелазний стенд (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Днями у середній школі села Красна, що в Надвірнянському районі, відкрили скелелазний стенд.

Ініціатором проекту виступив Дмитро Данилюк, учитель фізкультури та військової підготовки, який веде у школі секцію пішохідного туризму, а також мешканець села, альпініст Василь Бойко, пише “Репортер”.

Як розповів «Репортеру» Василь Бойко, ідея побудувати скеледром виникла майже рік тому. Hеалізація тривала близько півроку. Адже всі проектно-монтажні роботи активісти робили на волонтерських засадах.

Матеріали та спорядження обійшлися приблизно в 70 000 грн, частину з цих коштів (22 000 грн) виділив відділ освіти райдержадміністрації, з рештою допомогли односельці-благодійники. Також спонсорську допомогу надав депутат обласної ради Юрій Голіней.

«На кожному етапі робіт нам допомагали волонтери – небайдужі мешканці села. Хтось роботою, а хтось – грошима. До прикладу, спорядження для скелелазіння нам передав односелець із Лондона», – розповідає Василь.

Стенд має висоту 6 м і складається із трьох секцій. Загальна площа поверхні близько 45 м кв. Але в майбутньому його планують розширити, адже приміщення дозволяє. Також на базі скеледрома планують заснувати секцію альпінізму та скелелазіння, де могли б отримувати знання і досвід не лише діти, а й усі охочі.

Як повідомляє Надвірнянська РДА, наразі це єдиний стенд в області, створений на базі школи.

Скелелазіння — спорт, який полягає у вільному лазінні на природному (скелі) або штучному (скалодром) рельєфі. Скелелазіння є самостійним видом спорту, хоча й вийшло із альпінізму і нерозривно із ним пов’язано. 2016 року Міжнародний олімпійський комітет ухвалив рішення включити скелелазіння до програми Олімпійських ігор-2020.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Comments are closed.