Люди

На сайті Верховної Ради зареєстрували закон про заборону виробництва хутра

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
На сайті Верховної Ради зареєстрували законопроект №10019, який забороняє виробництво хутра в Україні.

У жовтні 2018 року закінчилось голосування за петицію стосовно заборони виробництва хутра в Україні. Вона набрала 27 тисяч голосів. Тоді профільний комітет підтримав петицію та закликав створити відповідний законопроект.

У разі ухвалення законопроекту парламентом, хутрове виробництво в Україні буде заборонено з 1 січня 2025 року, а до цього моменту вимоги до утримання хутрових тварин передбачатимуть створення для них умов.

Україна може стати 15 європейською країною, яка заборонить виробництво хутра.

«Хутрове виробництво є шкідливим для природного середовища та сприяє кліматичним змінам. Такі ферми забруднюють водойми, ґрунти та повітря, від чого потерпають мешканці навколишніх населених пунктів, – зазначає основний автор законопроекту Андрій Помазанов. – Виробництво також є прикладом невиправданої жорстокості до тварин».

Окрім того, проектом пропонується внесення змін до Кримінального Кодексу України, що передбачають відповідальність у вигляді позбавлення волі від 2 до 5 років за провадження підприємницької діяльності з розведення, вирощування та утримання хутрових тварин, а у разі, якщо це спричинило шкоду здоров’ю або загибель людей, екологічне забруднення значних територій або інші тяжкі наслідки, – від п’яти до десяти років.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.