Люди Фото

Героїня УПА Олександра Проданчук відсвяткувала 90 ювілей (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Найповажніша мешканка села Завалля Снятинського району Олександра Проданчук відсвяткувала 90-ліття.

Олександра Проданчук – учасниця бойових дій, член Снятинської організації Братство ОУН-УПА і Товариства політичних в’язнів та репресованих, пише Тетяна Вовк на сторінці Снятинської районної ради.

Жінку вітали голова та активісти братства ОУН-УПА та районне керівництво. Олександра Проданчук пережила важкі часи. 1947 року її заарештували за зв’язок з українськими повстанцями. Жінка пережила допити і тортури у Снятинській тюрмі, після яких її відправили у Тайшет Іркутської області в Росію.

«У бабусиному житті відбувалися такі незвичайні суворі події, скільки було важких ударів долі, а вона все пережила, все стерпіла!» – каже онучка Павлінка.

Після смерті Сталіна, у 1954 році, жінка повернулася в рідний край. Згодом влаштувалася на роботу в Залучанський будинок-інтернат для дітей-інвалідів, де працювала в пральні. Багато втрат було і в особистому житті: через невиліковну хворобу молодою померла дочка. Та у житті її тримає глибока віра в Бога, спілкування з людьми.

Як розповіла онука, з якою мешкає героїня УПА, бабуся все життя любила вишивати. На жаль, здоров’я уже не дозволяє братися за нитку з голкою. Зате з’явилося інше заняття – малювання: Олександра Проданчук розмальовує альбом «Зачарований світ».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Comments are closed.