Кримінал

У 2018 році неповнолітні скоїли 136 злочинів, серед них кражіки, пограбування та хуліганство

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
На Прикарпатті упродовж останніх років зберігається тенденція до зменшення злочинності серед неповнолітніх на тлі загального зменшення кількості злочинів.

Протягом 2018 року на території Івано-Франківської області дітьми або за їх участю було скоєно 136 злочинів. Про роботу за минулий рік у мережі відзвітувала Ювенальна превенція Прикарпаття.

Як свідчить аналіз, майже дві третини злочинів мають майновий характер. Торік юні правопорушники вчинили 75 крадіжок та 9 грабежів.

Крім того, на рахунку неповнолітніх 2 факти заподіяння умисних тяжких тілесних ушкоджень, 10 незаконних заволодінь транспортними засобами та 14 хуліганств.

Варто зазначити, що загалом за минулий рік кримінальнокарними діями “відзначилися” 117 неповнолітніх.

Практично кожне шосте кримінальне правопорушення торік було скоєне підлітками, які раніше вже вчиняли злочини, а кожне восьме – дітьми спільно з дорослими організаторами.

Основні причини, які сприяють злочинності серед неповнолітніх, як правило, мають коріння в сімейному середовищі, відзначають працівники Ювенальної превенції Прикарпаття. Передумовою протиправних вчинків дітей зазвичай стає неналежне їх виховання батьками з різних причин. Зокрема, через відсутність батьків, які тривалий час перебувають на роботі за кордоном.

До вчинення злочинів дітей часом підштовхує скрутне матеріальне становище сім’ї.

Немалу вагу має й незайнятість молоді в позаурочний час, негативний вплив середовища, у якому діти проводять дозвілля.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Comments are closed.