Історія Відео Фото

Франківському музею визвольної боротьби вручили фотографії з похорону Коновальця (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Дві фотографії з похорону Євгена Коновальця вручили Музею визвольної боротьби імені Степана Бандери. Викупив фотографії Ігор Макарук, доцент кафедри міжнародних відносин ПНУ.

Фото ввійдуть до майбутнього музею-кімнати Євгена Коновальця, який планують відкрити на одноіменній вулиці. Це буде другий музей, присвячений видатному діячу, у світі, перший – на Львівщині, пише “Репортер“. фотографії

“Ми працюємо з музеями у світі. Вже домовилися, що передадуть копію гіпсового зліпка Євгена Коновальця. У нас є понад сто речей, які демонструють життя Євгена Коновальця”, – каже Ярослав Коретчук, директор музею визвольної боротьби імені Степана Бандери.

Фотографії Ярослав Коретчук побачив у Львові на вернісажі позаду Оперного театру. Придбав спочатку лише одну.

“Я зробив пост у Фейсбук і написав друзям, що залишилися ще дві фотографії. Ігор Макарук зразу відгукнувся, – каже Ярослав Коретчук. – В Україні цих світлин не бачив. Я обіцяю, що ці світлини будуть опубліковані у Фейсбук, а зберігатимуться вони в музеї”.

Ціну придбаних фото не назвали. Кажуть, більше тисячі гривень, розраховувались іноземною валютою. Світлини до продавця потрапили з-за кордону.

“Я не міг вчинити по-іншому. Ці світлини мають бути доступні громадськості. У нас трагічна і велична історія. Ці фотографї унікальні, тому що на них видно, що Бандера і Мельник, які хоч і конкурували за життя, але присутні обоє на похороні”, – каже Ігор Макарук.

У майбутньому музей планує ще придбати посмертну стрічку, яка була на вінку на похороні Коновальця.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.