Гроші

Як змінювалась вартість мобільного зв’язку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Сучасна молодь не застала початок розвитку мобільного зв’язку в країні. Однак старше покоління може згадати, якими незручними були тоді стільникові телефони.

А чи пам’ятаєте ви, скільки коштували послуги зв’язку майже 30 років тому? Наша команда підготувала для вас добірку цікавих фактів з історії мобільного зв’язку.

Як змінювалась вартість мобільного зв’язку?

1990-ті

В ті часи доступними засобами зв’язку були стаціонарні телефони та вуличні таксофони. Мобільні апарати коштували дуже дорого, покриття мережі було обмежене маленькими зонами в найбільших містах країни.

Щомісячні витрати абонентів дорівнювали середньомісячній заробітній платі (20-30 доларів). Кількість абонентів була незначною. Вартість хвилини розмови знижувалася в міру зростання конкуренції, оскільки у 1997 році мобільну мережу запустив національний оператор «Київстар».

2000-2010

На початку нульових з’явились тарифи з посекундною тарифікацією з початку розмови та було скасовано плату за вхідні дзвінки. До цього оператори відразу знімали гроші за перші дві-три хвилини.

Знижені ціни на телефони зробили мобільний зв’язок доступнішим. Стільникові мережі повністю охопили країну. SMS та MMS коштували дорого, але вони були єдиним можливим способом поділитися зображенням чи рингтоном. Неймовірно вигідною тоді була пропозиція від «Київстар» – телефонувати по 7 коп/хв на два обрані номери у мережі.

2010-2015

Завдяки безліму абоненти почали більше спілкуватись. Наприклад, у 2010 р. «Київстар» надавав 3000 хвилин на місяць в мережі. Приріст абонентів природним чином сповільнився. Багато людей мали по два-три телефони з SIM-картами від різних операторів, щоб економити на зв’язку. Найпопулярнішими були тарифи з комплексним пакетом хвилин, мегабайт та SMS.

2015 – наш час

Сьогодні мобільний зв’язок – недороге задоволення. На сайті «Київстар» можна придбати вигідні стартові пакети. Вартість тарифів складає від 75 грн на 4 тижні, але окрім безлімітних дзвінків абоненти отримують додаткові послуги: 4G та хвилини на інші оператори.

На правах реклами

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.