Гроші

У Франківську бракує коштів на інсулін для хворих із діабетом – на обліку 1187 осіб

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Під час засідання чергової сесії міської ради Оксана Савчук виступила зі зверненням щодо забезпечення хворих із цукровим діабетом безоплатними препаратами інсуліну.

Оксана Савчук зазначила, що в місті станом на 01.06.2019 року на обліку перебуває 1187 осіб, які постійно використовують препарати інсуліну за життєвими показаннями, з яких – 84 особи дитячого віку, пише Місто.

У 2019 році, на виконання бюджетної програми «Централізовані заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет», на відшкодування вартості препаратів інсуліну для міста Івано-Франківська виділено 5 213,5 тис грн.

Станом на 6 червня профінансовано та перераховано поточних витрат щодо відшкодування вартості препаратів інсуліну на суму 2 607,00 тис грн.

За що карають діабетиків? Франківчанка порахувала свої витрати після новації

«Таким чином, залишок коштів до кінця року складає 2 606,5 тис грн, при реальній потребі 6 800,84 тис грн. Це майже у 2,6 рази менше від необхідної потреби. Фінансово-ресурсне забезпечення місцевого бюджету не дає можливості виділити додатково 6 800,84 тис. грн. тільки для забезпечення відшкодування вартості рецептів на препарати інсуліну хворим на цукровий діабет, адже з місцевого бюджету також фінансується забезпечення пільгових медикаментів. Ситуація є критичною й потребує негайного дофінансування», – зазначила Савчук.

Депутати міської ради підтримали звернення.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.