Світ Фото

Як Собор Паризької Богоматері пережив пожежу і що його чекає далі (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв відновити знаменитий середньовічний собор Паризької Богоматері, який у понеділок, 15 квітня, охопив вогонь.

У результаті пожежі, причини якої поки що не встановили, у будівлі собору обрушились шпиль і дах. Під час гасіння постраждав один пожежник, пише ВВС Україна.

Гроші на відновлення пам’ятника архітектури пообіцяла пожертвувати низка великих компаній і бізнесменів.

Французький мільярдер Франсуа-Анрі Піно розповів BBC, що його інвестиційна компанія виділить 100 мільйонів євро на реконструкцію постраждалого від пожежі собору.

Ще 200 мільйонів євро пообіцяла родина Бернара Арно та їхня компанія LVMH – бізнес-імперія, до складу якої входять Louis Vuitton і Sephora, повідомляє агентство Reuters.

Пожежа в соборі Нотр-Дам почався близько сьомої вечора. Всього за дві години на очах мешканців міста і туристів, які спостерігали за пожежею, обвалився дах собору і шпиль.

Через годину після початку пожежі французькі пожежники повідомили, що він, за попередніми даними, міг бути якось пов’язаний з реставраційними роботами, які розпочали в храмі в квітні.

Навколо собору звели будівельні ліси, полум’я спалахнуло в задній частині покрівлі, біля них і швидко поширилося дахом.

Собор був місцем зберігання реліквій відомих під назвою Пристрасті Христові, до них входять фрагмент хреста, цвях і Священний терновий вінець.

Анна Ідальго, мер Парижа, написала твіт, що пожежники, поліція та інші утворили живий ланцюг, щоб врятувати вінець, туніку Св. Луї та інші цінні артефакти.

На деяких фото видно, що принаймні один з прославлених трояндових вітражів собору зберігся.

Собор Паризької Богоматері (або Нотр-Дам де Парі) входить у десятку найважливіших соборів Європи. Його архітектура поєднує романський та готичний стилі. За 850 років його існування собор пережив, серед іншого, правління багатьох королів, Французьку революцію, дві світові війни. Нотр-Дам де Парі – один із символів Парижа та всієї Франції, щорічно його відвідує 14 млн людей. Особливо прославив Собор Паризької Богоматері однойменний роман Віктора Гюго.

Пожежа, яка знищила значну частину собору, трапилася на католицькому Страсному тижні, за декілька днів до Великодня.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Comments are closed.