Соціум

Івано-франківські перевізники проти GPS-навігаторів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого тижня відбулося громадське обговорення проекту «Порядок надання послуг з перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті загального користування міста Івано-Франківська». Розробником цього документу став міський департамент ЖКГ.

avt

Як пояснив головний спеціаліст відділу транспорту та телекомунікації міськвиконкому Володимир Чих, проект має допомогти боротися із незадовільною поведінкою водіїв на маршрутах та покращити якість перевезення іванофранківців. Основними положеннями передбачені права та обов’язки пасажирів і водіїв.

«Це зроблено для того щоб чітко окреслити у правовому полі, що можна водієві, а що не можна. Те саме стосується і пасажирів», — пояснив Чих.

Окрім цього, у тому ж проекті є і встановлення GPS-навігаторів на автобусах. Це питання обговорювали найбільш жваво, адже перевізники встановлюватимуть їх самі та сплачуватимуть місячну абонплату — також із власної кишені.

«Ми зараз розглядаємо варіанти, як здешевити та запровадити цю технологію в місті. Наразі є пропозиція  водіям самим обрати фірму, але фірми вони шукають дуже неякісні. За нашими розрахунками, орієнтовна абонплата становитиме 70 грн. на місяць», — каже Володимир Чих.

Єдиний присутній на обговоренні представник перевізників Василь Бамбуза, голова Івано-Франківської міської асоціації пасажирських перевізників, спробував апелювати на ці норми. Але наштовхнувся на серйозний спротив, не витримав натиску та покинув обговорення.

«Це все зроблено для того, щоб натиснути на перевізників, — обурюється голова асоціації. — Взагалі, проект потрібно обговорити з усіма перевізниками, а цього не було зроблено. І я про сьогоднішнє обговорення дізнався випадково. Ви ж бачите, що більше представників немає».

6

Влада перевізників ігнорує, каже він.

«Ми хотіли підняття тарифу до 3 грн., нам влупили 2,75. Це викликає тільки незручності — і для перевізників, і для пасажирів, — скаржиться Василь Бамбуза. — Також ніхто не контролює пільгові категорії. Багато випадків є з «лівими» посвідченнями».

За словами голови асоціації, жодної компенсації за перевезення пільговиків перевізники від влади не отримують. Каже, якби влада йшла на поступки, як, наприклад, здешевлені автозапчастини, паливо, то їм працювалося б краще і якість зросла б. Також перевізникам незрозуміла і позиція влади стосовно запровадження квитків.

«Для людей зараз є можливість взяти квиток за бажанням. Для чого видавати їх усім? Тим більше, чиновники ж хочуть, щоб були компостери. Це саме і з GPS. Це не більше, ніж популізм, — вважає Василь Бамбуза. — За цим рішенням усе навантаження йде на перевізників та ще більше бюрократизує систему».

Наприкінці обговорень чиновники пообіцяли врахувати зауваження та побажання громадян та внести їх до проекту. Також вони запевнили, що це рішення вирішить проблеми й не призведе до здорожчання тарифів чи збільшення видатків для влади.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.