Соціум Статті

Прикарпаття тримає оборону: усе про боротьбу з коронавірусом в області

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
На вечір 31 березня в області офіційно було підтверджено 46 випадків Covid-19, з них троє людей померли. Прикарпаття наразі лише вчиться виявляти та лікувати хворих на коронавірус.

І поки лідирує в Україні разом з Чернівецькою і Київською областями та Києвом зокрема, пише Репортер.

Нині в обласній інфекційній лікарні перебувають 110 пацієнтів з підозрою на коронавірус, з них 39 – мешканці Франківська, двоє з Чукалівки, чотири з Чернієва, а решта – люди з районів.

За словами міського голови Руслана Марцінківа, державна лабораторія підтвердила наразі 17 випадків Covid-19 у франківців. В ОДА повідомляють, що загалом по області є 113 підозр, на результати тестів яких ще очікують.

Серед зареєстрованих – породілля, яка померла в обласному перинатальному центрі 30 березня. Жінка поступила до ОПЦ планово на 36 тижні вагітності з гестозом – мала високий тиск і зайву вагу. Як повідомив заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Чемний, на 38-39 тижнів вагітності вона народила дівчинку вагою 2500 г. На другий день після пологів померла.

У померлої у Франківську породіллі аналіз показав коронавірус – Савчук (ВІДЕО)

«На сьогодні 172 пацієнта, що перебувають у стаціонарах міста, пройшли тестування. З них позитивних – 69. Очікуємо тепер результати лабораторії Києва. Коли запрацює лабораторія на базі санстанції, зможемо оперативно отримувати більш інформативні тести полімеразно ланцюгової реакції (ПЛР)», – говорить Руслан Марцінків.

За словами головного санітарного лікаря області Руслана Савчука, такі тести почнуть робити у місцевому лабораторному центрі вже з 1 квітня. Наразі триває постановка дослідження. Днями лабораторія отримала потужний прилад для досліджень від клініки «Медлюкс». Також очікують на отримання нового ампліфікатора від Державної санітарної служби.

Серед лідерів спалаху в області – Снятинський район. Там з села Вовчківці госпіталізовані 15 мешканців з підозрою на Covid-19. Сім із них – у Коломийській лікарні, вісім – в обласній. У п’яти діагноз «коронавірус» підтверджений лабораторно. Жоден з них, за словами чиновників, не потребує штучної вентиляції легень.

Гуляти можна, алкоголь і шашлики – заборонені, – Марцінків

«У Снятинському районі є сімейне вогнище. Жінка наразі перебуває на лікуванні в обласній інфекційній лікарні, ще троє осіб із сім’ї – у районній лікарні. У чоловіка дорогою до лікарні зупинилося серце», – говорить Володимир Чемний.

За його словами, жінка була на самолікуванні, потім звернулася в Коломийську інфекційну лікарню. Її стан був середньої важкості, але вона наполягала на госпіталізації через контакт з тими, хто працював за кордоном.

«Вона наполягала на госпіталізації її та всієї родини в інфекційну лікарню. Враховуючи те, що чоловік добре почувався і відмовився від госпіталізації, його залишили на самоізоляції, – говорить Володимир Чемний. – За ним спостерігали сімейні лікарі. 28 березня у нього підвищилася температура, він почав почуватися погано, було прийнято рішення про його госпіталізацію в обласну інфекційну лікарню. Дорогою сталася зупинка серця».

Проводиться судово-медична експертиза. Попередній діагноз – гостра респіраторна інфекція нижніх дихальних шляхів.

Наразі у Снятинському районі є 286 осіб, що недавно приїхали з-за кордону. Усі вони перебувають на самоізоляції. Загалом за даними ОДА, з-за кордону на Прикарпаття повернулося більше 4000 людей. З них 2222 перебувають на самоізоляції, 270 вийшли із самоізоляції через завершення інкубаційного періоду.

Енергетики Прикарпаття шиють маски для медиків (ФОТО)

У Франківську з 1 квітня комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій запровадила нові обмежувальні заходи. Зокрема, обмежено користування дитячими майданчиками, парками та водними об’єктами. Міський голова пояснив, що це не забороняє прогулянки. Втім, радить мамам з дітьми шукати інші місця. А от розпивання алко­голю і розпалювання багаття у громадських місцях – заборонено. Поліція буде на це реагувати штрафами.

Нагадаємо, поліція має право складати адміністративні протоколи (штраф – від 17 до 34 тис грн) за порушення протиепідемічних заходів. Крім того, загалом в Украї­ні розпалювати багаття у лісах і парках заборонено чинним законодавством, штраф становить від 340 до 1360 грн.

У світі коронавірусом інфіковані майже 860 тисяч людей, в Україні – 645

На в’їзді до Франківська комісія вирішила облаштувати п’ять блокпостів. Там медики та поліціянти проводитимуть температурний скринінг. Такі пункти працюватимуть на в’їзд у місто з Галича, Калуша, Богородчан, Надвірної та Тисмениці.

Якщо у когось буде підвищена температура чи ознаки ГРВІ – рекомендуватимуть не в’їжджати у місто. Франківців з підвищеною температурою зобов’яжуть піти на самоізоляцію. Прямої заборони на в’їзд в обласний центр не буде. Також не буде обмежень на виїзд з міста. Блок-пости працюватимуть з 8.00 до 20.00 до завершення карантину.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.