Люди Фото

У Франківську урочисто відзначатимуть 30-річчя першої публічної молитви у місті (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У вівторок, 11 червня, в Архієпархіальному управлінні відбулася прес-конференція з нагоди відзначення 30-річчя першої публічної молитви УГКЦ в місті Івано-Франківська.

У червні 1989 р. в парку ім. Січинського (нині – Меморіальний сквер) священники та вірні підпільної Української Греко-Католицької Церкви провели перше публічне богослужіння, інформує пресслужба УГКЦ.

Нині вже покійний єпископ Коломийський, а тоді ще священник о. Миколай Сімкайло відслужив панахиду за загиблими героями національно-визвольних змагань.

Тоді на богослужіння прийшли тисячі вірян (за деякими даними – 60 тис.) з синьо-жовтими прапорами та вірою в те, що нарешті прийде свобода й воля як для народу, так і для Церкви.

Митрополит Володимир Війтишин поділився своїми спогадами, очевидцем та свідком яких він був. За його словами, наш народ має давній звичай, коли на могилах відбувалися панахиди.

«Після панахид відбувалося народне віче. Цей звичай був в часах ще до Радянського союзу. Про це згадував ще і блаженної пам’яті Патріарх Любомир Гузар. Він розповідав, коли ще малим хлопцем приходив до Крилоса, де спільно наш люд молився з піднятими синьо-жовтими прапорами», – розповів Митрополит.

За його словами, нам потрібно ці події пам’ятати, бо так відроджувався український дух.

«Ми хочемо запросити людей, щоби ми зійшлися на це місце та спільно вшанувати і наших героїв, які формували наш дух, і сучасних героїв, які й сьогодні віддають своє життя за наш народ. Окрім того, є ще люди, які брали участь в тій події. Ми постаралися їх запросити, щоби і вони дали своє коротке свідчення, зокрема нашому молодому поколінню», – підсумував Митрополит Володимир.

На свято Зіслання Святого Духа (16 червня) в Меморіальному сквері планується, що богослужіння розпочнеться о 10:00 Архієрейською Божественною Літургією, яку очолить Митрополит Володимир. Опісля помолимося панахиду за всіма полеглими героями, які віддали своє життя за волю та незалежність нашої Батьківщини. Також до присутніх звернуться очевидці та учасники тих подій.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Comments are closed.